Jak tworzyć własną rzeczywistość?

Tworzenie wlasnej rzeczywistosci Poznaj Siebie blog 700x371 1

Tworzenie własnej rzeczywistości zaczyna się od samorozwoju i poszerzania swojej świadomości. To umiejętność skupienia się na tym co jest wokół nas oraz tym co znajduje się poza naszym zasięgiem. Tworzenie rzeczywistości jest złożonym procesem, który jest współzależny od naszych decyzji.

Sam proces tworzenia rzeczywistości postępuje nieprzerwanie i oddziałuje na nas samych. Aby usprawnić i zwiększyć moc sprawczą w codziennym życiu, przygotowałem dla Ciebie poradnik. Zobacz 5 cech, które warto w sobie rozwijać, żeby lepiej tworzyć swoją rzeczywistość.

1. Otwarty umysł

Jeśli chcesz mieć wpływ na swoją rzeczywistość, musisz zachować trzeźwy umysł. Miej świadomość tego, że masz wpływ na tworzenie własnej rzeczywistości. Otwarty umysł to wyostrzenie zmysłów i skupienie się na chwili obecnej.

Jeśli masz otwarty umysł, to jesteś w stanie ogarnąć nim dowolną sprawę, która Cię dotyczy. Jesteś w stanie określić jej położenie, stan w jakim się znajduje, swoje szanse oraz to, co powinieneś z tym zrobić.

Nie wszystko jednak jest takie proste. Niektóre sprawy, mogą być dla nas irytujące, wstydliwe lub przerażające. Dlatego warto zadbać o kolejną cechę, która pomaga w tworzeniu własnej rzeczywistości.

2. Cierpliwość

Działanie pod wpływem emocji, przysłania klarowność naszego umysłu. Negatywne emocje generują impulsywne decyzje i działania. Natomiast przez nadmiar pozytywizmu, możemy działać zbyt odważnie i lekkomyślnie.

Odłóż na później sprawy trudne do zaakceptowania. Daj sobie dzień na przemyślenie lub odpoczynek. Niektóre z nich, mają duży wpływ na tworzenie naszej rzeczywistości. Jednak wymagają od nas większego zaangażowania własnych sił.

Działanie pod wpływem emocji, osłabia naszą moc sprawczą. Częściej popełniamy błędy i podejmujemy złe decyzje. W tym celu, potrzebna jest kolejna cecha, która pomaga w tworzeniu własnej rzeczywistości.

3. Obiektywne spojrzenie

Jak być obiektywnym? To zadanie dla osób, które zbytnio utożsamiają się z własnym schematem myślowym. Przywiązanie do przesądów, stereotypów, uprzedzeń, szkodliwych nawyków i prowadzenia destrukcyjnego trybu życia przysłania obraz rzeczywistości.

Nie wszystkie zdarzenia działają na naszą korzyść lub niekorzyść. Niektóre zdarzenia mogą sprawiać wrażenie przyjemnych, jednak do nich nie należą. Świadome podejście do rzeczywistości, pozwala spojrzeć na zaistniałe sytuacje z otwartym umysłem i wstrzemięźliwością.

Poszerzanie swojej świadomości i samoświadomość to kolejne cechy, które pomagają w tworzeniu własnej rzeczywistości. Stanowią one 5 cech, które musimy w sobie rozwijać, aby świadomie tworzyć własną rzeczywistość. Obiektywne spojrzenie to nauka postrzegania rzeczywistości taką jaką jest.

4. Poszerzanie świadomości

Otwarty umysł, cierpliwość i chęć do samorozwoju prowadzą do poszerzania naszej świadomości. Zaczynamy widzieć i rozumieć coraz więcej spraw. Przekłada się to na większą kontrolę nad własnym życiem i pojmowaniem rzeczywistości.

Połączenie czterech powyższych cech, umożliwia poznanie większości ze swoich mocnych i słabych stron. Nie jest to jednak wszystko, ponieważ w ciągu dnia nasza świadomość słabnie.

Największą motywację do działania, decyzyjność i moc sprawczą posiadamy rano, zaraz po przebudzeniu. W ciągu dnia ta energia spada i tracimy swoją moc sprawczą. Samoświadomość jest ostatnią cechą, która pomaga w tworzeniu własnej rzeczywistości.

5. Samoświadomość

Umiejętność rozgraniczenia spraw ważnych od ważniejszych. Umiejętne posługiwanie się własną uwagą to samoświadomość. Jest to ostatnia cecha, która potrzebna jest w tworzeniu swojej rzeczywistości.

Otwarty umysł, obiektywne spojrzenie, chłodne podejście do spraw i świadomość to 5 cech, które są potrzebne do sprawnego tworzenia swojej rzeczywistości. 

W ten sposób, możesz o wiele korzystniej zarządzać własnym czasem i energią. Samoświadomość pozwala na podejmowanie trafnych decyzji i rozwój osobisty. Stosowanie się do 5 cech tworzenia rzeczywistości, pomaga w polepszaniu zadowolenia z życia i jego standardów jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jak pozbyc sie nawyku negatywnego myslenia Poznaj Siebie blog 700x371 1

Jak pozbyć się nawyku negatywnego myślenia?

Następny artykuł
Poznaj Siebie Jak poznac siebie Blog psychologiczny 700x394 1

Moc sprawcza myśli - Wpływ myśli na rzeczywistość

Powiązane artykuły