Nic nie pojawia się (materializuje) w magiczny sposób w naszym życiu. Doświadczenie nie pojawia się znikąd ani, istnieje nie wiadomo gdzie, pośród nieskończonej ilości równoległych rzeczywistości.

To na czym się skupiamy przybliża nas do nowe wersji rzeczywistości. Jest to ta sama rzeczywistość, którą teraz doświadczasz, a jedynie poszerzona o wybrane przez Ciebie aspekty.

To o czym myślimy, przydarza się nam. Jedno wydarzenie z udziałem grupy ludzi, będzie innym doświadczeniem, niż indywidualnie dla każdego z nich.

Jak kreować własną rzeczywistość – tematyka

Kreowanie rzeczywistości na co dzień

Każdego dnia spotykamy się z wieloma sytuacjami, które mają wpływ na kreowanie naszej rzeczywistości. Wielu z Was na pewno spotkało się z sytuacją, kiedy zostaliście zdołowani przez czyjś światopogląd lub spotkała Was bardzo miła sytuacja.

Żadna z reprezentacji nie musi nawet Waszym tworem. To nie ma znaczenia. Środowisko w jakim się obracasz, jest fizyczną reprezentacją Twoich projekcji mentalnych.

W każdej chwili swojego życia jesteśmy bezpośrednio połączeni ze wszystkim, na wielu wielu poziomach i płaszczyznach rzeczywistości. Każde przyszłe zdarzenie, klaruje się w przestrzeni wariantów według Prawa RezonansuTo znaczy, że w każdej chwili naszego życia, wysyłamy i odbieramy informacje z i do naszego otoczenia. W jaki sposób powstają przyszłe zdarzenie?

Co to znaczy kreować rzeczywistość?

Wydarzenie powstaje na bazie dopasowania do siebie, wszelkich możliwych postaw i myśli tak, aby mogły spotkać się ze sobą i doświadczyć zbiorowej świadomości. Osoby o podobnych przekonaniach i ideach tworzą świadomość zbiorową.

Podobne nie oznacza takie same, lecz zgodne ze sobą np. przyjmujesz postawę walki przekonaniem lub obrony z jakimś przekonaniem itd. Możesz być czasem w ogóle poza danym doświadczeniem, ponieważ może być Ci to obojętne. To znaczy, że nie jest Ci już potrzebne. Zrozumiałeś prawdę, dlatego jej nie bronisz.

Prawda broni się sama. Prawda, leży po stronie racji. Czyli znajduje się pomiędzy walką o posiadanie racji. Oznacza to, że jest neutralna. Jest poza racją, poza dobrem i złem. Prawda jest czystym doświadczeniem. Nie generuje nadmiernego potencjału naszych myśli, który później trzeba wyrównać. Świadomość tego pozwala zrozumieć konkretne doświadczenie.

Jak kreować rzeczywistość?

Zwracaj jak najczęściej uwagę na swoje reakcje. Postaraj się poznać swoje negatywne cechy i emocje. To wszystko ma podłoże w tym, jak myślisz o sobie samym.

Aby wygenerować jakąkolwiek zmienną, potrzebujemy naszej świadomości. Zmienną jest myśl, jednak myśli pojawiają się w naszym umyśle samoistnie. 

Wielu nauczycieli duchowych zwraca uwagę na myśli podczas kreowania własnej rzeczywistości. To, że akurat w tej chwili nie są one adekwatne do tego czym się zajmujesz, wcale nie odejmuje im wagi.

Prawdopodobnie wygenerowałeś je wcześniej. W jaki sposób? Poprzez stworzenie definicji, gdyż właśnie do niej potrzebujemy naszych emocji i energii mentalnej umysłu.

Kreacja rzeczywistości

Kreowanie rzeczywistości to nie zabawa w pozytywne lub negatywne postrzeganie. Działanie z poziomu umysłu, to definiowanie swojej rzeczywistości. Jeśli jednak nie generujemy nadmiernego potencjału i działamy zgodnie z prawdą to jako dusza, obserwator, dokonujemy zamiarów działania w pełni zgodnych z naszą wolą.

Nie należy utożsamiać się zbytnio z własnym umysłem lecz używać do oceny rzeczywistości. To jest nasza rozmowa z Bogiem i weryfikacja rzeczywistości, którą kreujemy. Dzięki temu widzimy jak się czujemy i jakie mamy postawy wobec następnego doświadczenia. Mamy więc wspaniałą możliwość zmierzenia się z własnymi emocjami i przekonaniami.

W każdej chwili możemy skupić się na czymś innym. Odczuwać inne emocje, zmienić swoje postrzeganie i zacząć kreować nową rzeczywistość. Wystarczy rozwijać się w obranym kierunku, zmienić przekonanie na temat tego co było i zająć się tym co jest teraz. W efekcie tego, znajdziemy się w nowym doświadczeniu, które zawsze możemy opuścić i zaakceptować wszystko takie jak jest.

Mózg postrzega doświadczenia linearnie, opierając je na podstawie czasu. Według fizyki kwantowej, tworzenie zamiaru jest ściśle uzależnione od naszego stanu bycia, czyli jakości emocji które generujemy. W każdej chwili swojego życia podejmujemy decyzje, które w dużej mierze wychodzą z nas automatycznie. Ale czy aby na pewno?

Nieświadoma kreacja rzeczywistości

Wszystko czego jesteśmy świadomi jest naszym przekonaniem. Możemy jednak posiadać nieuświadomione wzorce zachowań, które zaczerpnęliśmy z dzieciństwa lub własnego środowiska. Mózg nie odróżnia swoich doświadczeń od pozostałych. 

Oznacza to, że wszystko co obserwujemy jest jednocześnie czyimś i naszym doświadczeniem, które potem wprowadzane jest do naszej podświadomości np. w postaci nawyku.

Kreowanie własnej rzeczywistości to świadomość tego procesu. Pozwala to na lepszą selektywność informacji i wspomaga proces uczenia. Nasz mózg jest nieustannym rejestratorem, otaczającej nas rzeczywistości. 

Daje nam to świadectwo wolnej woli. Zawsze posiadamy wybór czy chcemy się zmienić lub dopasować do środowiska. Wracając do świadomości, jest ona tym co w nas odkryte. Cała reszta to nasze lęki, rzeczy których w sobie nie akceptujemy, jak i wszystko to o czym chcielibyśmy zapomnieć.

Kreowanie rzeczywistości za pomocą myśli

To, co wypieramy do naszej podświadomości jest najczęstszym doświadczeniem naszej rzeczywistości. Strach jest tego idealnym przykładem. To co nosimy w głębi siebie, jest tym co jest obecne w naszym życiu i ma bezpośredni wpływ na kreowanie naszej rzeczywistości.

Ważnym elementem tej układanki jest wiara. Właśnie na niej opierają się nasze doświadczenia, ponieważ wierzymy w to, co widzimy. To co postrzegamy jest zbiorem naszych przekonań na temat otaczającej nas rzeczywistości. Więc, jeśli uważasz, że ktoś chce Cię oszukać, będziesz czuć się oszukiwany.

W efekcie tego, zostaniesz przez kogoś oszukany, ponieważ doprowadzisz do tego przez swoje zachowanie i nieświadomie przyzwolisz na bycie wykorzystanym przez innych. Jeżeli obawiasz się o siebie, własne bezpieczeństwo czy swoją przyszłość to odczuwasz obawę, więc w efekcie tego pojawi się do tego powód.

Wcale nie musi być on realny. Kreowanie rzeczywistości wyjaśnia, że w takiej sytuacji sami tworzymy problemy, które mogą się urzeczywistnić. Twoje odczucia w danej chwili stają się nową postawą wobec tego doświadczenia. W efekcie tego pojawi się doświadczenie, które utwierdzi Cię w przekonaniu, że to co myślisz jest prawdziwe.

Jak myśli wpływają na rzeczywistość?

Doświadczasz kreowanej przez siebie rzeczywistości i jednoczenie jesteś doświadczeniem dla kogoś innego. To jakie doświadczenia przyjmujesz dla siebie, takie będziesz realizować. Świadomie kreujesz własną rzeczywistość.

Człowiek jest sumą swoich doświadczeń. Według nauki o duchowości i religii wschodu, dusza jest zbiorem świadomości podzielonym przez ilość żywotów. Dzięki niej mamy możliwość wyboru. Natomiast doświadczeniem jest to, czym jesteś w danej chwili. Ważna jest więc obecna postawa.

Postawa jest tym, co uważasz wobec siebie i świata. Gdy myślisz: nienawidzę siebie, jestem okropna, ludzie są okropni, jestem gruba, jestem biedny, jestem nieśmiały, nic mi się nie udaje, ludzie mnie nie lubią, mam krzywe zęby, jestem uległy. Wyobraź sobie, że to wszystko jest zamówieniem o to, żebyś był tak odbierany i traktowany przez przez swoje otoczenie. W ten sposób myśli kreują naszą rzeczywistość.

Dusza akceptuje każde doświadczenie. Jest to jej domyślny plan działania. Zgadza się na wszystko, co jej się przydarzy. Zgadza się na strach, cierpienie, ból, miłość, biedę i bogactwo. Co jest więc zamiarem duszy? Dusza ma pokazać nam jak traktować doświadczenie.

Mamy wolną wolę, lecz nie mamy możliwości wyboru doświadczenia, ponieważ sami jesteśmy doświadczeniem dla siebie. Więc jeśli chcesz przeżyć coś innego, stań się tym. Podejmij decyzję, obierz nową postawę i zacznij działać.

Kreowanie rzeczywistości w praktyce

W momencie tworzenia zamiaru /wysłania informacji w przestrzeń, dociera ona do nieskończonego pola wariantów, które znajdują się w określonej przez świadomość (lub nie) przyszłości. Następnie dopasowuje się do jakości obecnych tam wariantów/wersji rzeczywistości. Później owa informacja wraca do przeszłości (uprzedniej teraźniejszości), reagując bezpośrednio na teraźniejszość, czyli tworząc nowe zdarzenie.

Jeśli tworzysz zamiar, rób to w celu uzyskania korzystnego efektu swoich działań. Czyli w celu uzyskania czegoś konkretnego, a nie z powodu emocji. Twój stan emocjonalny /stan bycia ma wpływ na okoliczności w jakich się znajdujesz lub znajdziesz. 

Nawet najmniejsze cele są istotne. Brak oczekiwań wcale nie oznacza braku chęci. Jest to jedynie wewnętrzna zgoda na działanie w wybranym przez nas kierunku. 

Pole wariantów

Twoje możliwości są nieograniczone. Każdy cel, który chcesz osiągnąć jest możliwy. Skupiaj się na możliwościach, a nie przeszkodach. Zaangażuj się w to, czego pragniesz.

Wszystkie możliwości znajdują się w nieskończonej przestrzeni wariantów. To, co wybierzesz jest jedną z możliwości do osiągnięcia Twojego celu. Ustal jasno swoje priorytety, które chcesz zrealizować najpierw.

Zgadzaj się na interakcje z tym, co znajduje się na drodze do zdobycia Twojego celu. Jeśli, potrzebujesz środków do celu, to skup się na ich zdobyciu. Posłużą one jako narzędzia do kreowania własnej rzeczywistości.

Zaangażuj się w to, co jest bieżącym celem. Wybierz jeden z pośród wielu wariantów, które mogą Ci go zagwarantować. Poznaj siebie na tyle, by wiedzieć czego chcesz od życia.

Prawo przyciągania

Zrozumienie przepływu energii w naszym ciele i współgranie ze swoim najbliższym otoczeniem, pozwala efektywnie wykorzystać prawo przyciągania. Prawo przyciągania mówi o tym, że przyciągasz do swojego życia to z czym jesteś najbardziej zgodny.

Przykład prawa przyciągania

Blisko ponad 2,5 tysiąca lat temu, a dokładnie w 391 r. p.n.e. … [(i tutaj zaczyna się opis prawa przyciągania) grecki filozof, uczeń Sokratesa ur. 469-399 p.n.e – największego filozofa w historii starożytności, autora słynnego powiedzenia ‘wiem, że nic nie wiem’ oraz słynnej maksymy ‘poznaj samego siebie’ zapisanej w świątyni Apollina w Delfach.

Nauczyciel Arystotelesa ur. 384-322 p.n.e. – wybitnego filozofa, który nauczał Aleksandra Wielkiego. Dokonał odkrycia, że wieloryby i delfiny są ssakami. Autor dzieła filozoficznego ‘Metafizyka‘, które opisuje przyczyny i zasady funkcjonowania rzeczywistości.

…Platon (skutek prawa przyciągania) stwierdził, że ‘podobne zmierza w kierunku podobnego’.]

Świadome kreowanie rzeczywistości

Możesz otrzymywać zapytania od wszechświata dotyczące Twojego udziału w danej kreacji. Nie zawsze może być ona zgodna z Tobą. To co przyciągasz, nie musi być dobre dla Ciebie.

Mogą pojawić się sytuacje kiedy otrzymasz propozycję, która nie jest korzystna lub odwraca uwagę od osiągnięcia celu. Świadome kreowanie rzeczywistości, opiera się na poznaniu siebie i zrozumieniu własnych celów.

Kreowanie rzeczywistości to tworzenie nowych możliwości rozwoju. Stworzenie przekonania, że każdego dnia robisz coś nowego. To poznawanie siebie i własnej rzeczywistości oraz znajdowanie w tym wszystkim harmonii.

Kreowanie rzeczywistości to tak naprawdę wiedza o sobie samym, a co za tym idzie znajomość pewnych praw i możliwości w dążeniu do osiągnięcia celu. Natomiast nauka jest narzędziem do tworzenia własnej rzeczywistości.