Coraz częściej tworzę schematy działania. Nie ukrywam, że są one dla mnie bardziej przejrzyste. W tym wpisie chciałbym poruszyć temat snu na jawie. Wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy ten świat aby na pewno jest realny lub czy jest tylko wytworem naszej wyobraźni.
Jak brzmi na to odpowiedź? I tak i nie. A co, jeśli tworzymy projekcje w naszych umysłach, które potem przenosimy na własne życie?
Wszystko jest stanem umysłu
Stan/jakość naszego umysłu jest ściśle powiązany z naszym postrzeganiem. Chory umysł nigdy nie dostrzeże tyle dobrego, co zdrowy. Skutkiem postrzegania jest podejście do życia, czyli nasza postawa wobec rzeczywistości, a w niej filtry, które uwrażliwiają nas na wybrane aspekty.
W efekcie tego, jak na zasadzie lustra, reagujemy tylko z tym, co jest z nami zgodne. Co może być zgodne z nami?
Wszystko, choć nie tylko to, co jest dla nas przyjemne. Czasem ciężko jest odkodować informację zwrotną tylko na podstawie samej sytuacji. Jednak gdy włączymy w to emocje, jest o wiele łatwiej. Efektem rezonansu jest nałożenie na siebie fal o podobnej częstotliwości.
Czyli wszystko rezonuje ze sobą na pewnym poziomie subatomowym. W jaki sposób? Na bazie częstotliwości drgań. Osoba, która doświadcza nieprzyjemnych okoliczności, sama je w sobie pielęgnuje.
To znaczy, że to, co dane doświadczenie w niej wywołało, jest odpowiedzią na jej stan emocjonalny, czyli poczucie samego siebie.
Efekt rezonansu
W wyniku spotkania ze sobą dwóch częstotliwości, może pojawić się opór lub refleksja/odzwierciedlenie. Nie od dziś wiadomo, że bardziej lubimy ludzi podobnych sobie.
To samo jest jest z tworzeniem rzeczywistości i ustawianiem się na przyszłe linie czasowe. Nie tylko ludzie są odpowiedzią na nasze sygnały, ale cały Wszechświat. Pole wariantów jest nieskończone tak samo, jak nasza istota.
Możemy w sobie znaleźć wszystko, począwszy od wzorców zachowań, przekonań na temat innych ludzi, relacji z innymi, pieniędzy, miłości, współpracy, aż po zasady moralne.
Posiadamy zdanie na temat siebie oraz otaczającego nas świata, tylko często nie łączymy siebie z otaczającym nas światem. W wyniku tego następuje poczucie oddzielenia.
Paradoks? Im bardziej czujesz się inny, tym bardziej świat daje Ci tego doznać. Dlaczego? Bo zaczynasz generować taką częstotliwość. Kolejnym przykładem jest niskie poczucie własnej wartości, które często może być wyparte do podświadomości.
Co następuje w takim ustawieniu? Kolejne spotkanie z samym sobą. Tylko w jaki sposób? Często może być to błędnie rozumiane, ale nie chodzi o spotkanie drugiej osoby z niskim poczuciem własnej wartości.
Chodzi o spotkanie drugiej osoby, która utwierdzi nas w tym, co o sobie sądzimy. To jest efekt przyzwalania i pielęgnowania w sobie tych emocji. Innym przykładem jest coś, co na pozór niepodobne do prawa rezonansu. Mianowicie opór, bo gdzie tutaj niby występuje interferencja? Ku naszemu zdziwieniu – jest, tylko w innej postaci.
To, z czym walczysz lub to, na co się zgadzasz, jest tym, co wciąż nosisz w sobie
Czym jest konflikt? Jest dysharmonią pomiędzy naszym stanem emocjonalnym, a światem zewnętrznym. Często towarzyszy temu poczucie smutku, brak chęci do działania i wzięcia odpowiedzialności za samych siebie.
Nasze uczucia i wspomnienia zostają ukryte w podświadomości przez brak akceptacji tego, co było i jest nadal. Jak możemy wyjść z takiej sytuacji, kiedy wciąż uciekamy przed własnym cieniem?
Nie jest łatwo, choć istnieje na to sposób. Musimy spojrzeć we własne odbicie. Czyli zauważyć, jakie emocje próbujemy wywołać u innych.
Czego tak bardzo nie akceptujemy w sobie, że chcielibyśmy zrzucić to brzemię odpowiedzialności na kogoś innego. Dalej pozostaje już tylko poznanie tego i praca nad sobą.
Największym narzędziem do manipulowania społeczeństwem jest strach
W jaki sposób postrzegamy? Poprzez kojarzenie wzorców i otrzymywanie informacji zwrotnej z otoczenia. Na tej zasadzie podejmujemy decyzje i podświadomie ustawiamy się w rezonans z odpowiadającym nam wariantem rzeczywistości. Jednak na jakiej zasadzie wybieramy to, co wybraliśmy?
Jak każdy z nas widzi, różnimy się pod względem przekonań. Ale czym one właściwie są? Przekonania to wzorce zachowań, powstałe z naszych myślokształtów. Całość składa się na naszą strukturę energoinformacyjną.
Więc to, na czym się skupiasz, rośnie. Refleks jest zawsze właściwy. Wzajemne zależności tworzą zgodność w przepływie informacji. Innymi słowy, jeśli przyzwalasz na to, co Ci nie odpowiada, i tak dostajesz w zamian informację zwrotną.
Wszystko za sprawą wzorca, na którym się skupiasz i tego co nosisz w sobie.