Jak pozbyć się nawyku negatywnego myślenia?

Jak pozbyc sie nawyku negatywnego myslenia Poznaj Siebie blog 700x371 1

Myślenie samo w sobie nie jest dla nas szkodliwe. W drodze ewolucji natura obdarzyła nas możliwością samodzielnego myślenia. Jednak nieustanny rozwój świadomości i napływ informacji, doprowadził, również do powstania nawyku negatywnego myślenia w społeczeństwie.

Z powodu napływu coraz większej ilości informacji doprowadzamy do rozproszenia naszej uwagi, przez co łatwiej poddajemy się wpływom wielu dystraktorów. Brak właściwego skupienia potęguje wpływ negatywnego myślenia na nasze zdrowie.

Przez negatywne myślenie tracimy kontrolę nad własnym życiem. Dowiedz się jak zmienić negatywne myślenie na pozytywne, poznaj sposoby na pozbycie się negatywnych myśli i odzyskaj kontrolę nad własnym życiem.

Zobacz kilka sposobów na pozbycie się negatywnego myślenia.

Skup się na własnych myślach

Wystarczające skupienie uwagi na swoich myślach, pozwoli Ci je zidentyfikować. Sklasyfikuj wybrane schematy myślowe w poszczególne zbiory przekonań. Poznanie swoich myśli w ten sposób, umożliwi Ci lepsze poznanie siebie.

Wiedza na temat naszych zbiorów przekonań, odzwierciedla nasze schematy wiary. Wiara w to, że coś jest prawdziwe powoduje to, że utożsamiamy się z tym na tyle, że staje się częścią nas samych. Co może być powodem naszej wiary? Strach przed śmiercią, odrzuceniem, niedostatkiem, samotnością, brakiem uwagi i doznania. Nie tylko te schematy wiary stanowią naszą duszę.

Znajduje się w nas również: miłość, dobroć, szacunek, zaufanie, otwartość, zdrowie i energia. To, o czym się modlimy stanowi część naszego idealnego Ja. Każde pragnienie jest modlitwą, ponieważ stanowi je szereg myśli i zbiorów przekonań.

Skup się na tym co Ci służy. Zwracaj uwagi na te myśli, które są dobre dla Ciebie. Stanowią podstawę dla Twojego rozwoju osobistego i poprawy jakości życia. To jest pierwszy krok do pozbycia się nawyku negatywnego myślenia.

Oderwij swoją uwagę od tego co Cię nuży

Jeżeli skupiasz swoją uwagę na czymś zbyt długo, to ona się deprecjonuje. Zaczynasz popełniać błędy z przemęczenia. Praca umysłowa jest dla nas o wiele cięższa do zniesienia, niż fizyczna. Natomiast jest nam wiele łatwiej odczuć i zauważyć zmęczenie fizyczne, aniżeli psychiczne.

Większość chorób cywilizacyjnych zaczyna się od chorób umysłu. Poprzedza je nawyk negatywnego myślenia. Skutkuje to utratą wiary w siebie i własną siłę, a w konsekwencji we własne życie. Pozbycie się tego nawyku, umożliwia powrót do zdrowia psychicznego i fizycznego.

Jak wyleczyć się z nawyku negatywnego myślenia?

Zacznij pracować nad swoim skupieniem i uwagą. Postaraj się znaleźć czas na to, aby przemyśleć i przeanalizować swoje życie. Znajdź czas na to, żeby zatrzymać się na chwilę i odpocząć. Kiedy znajdziesz na to czas, Twoja podświadomość przemówi do Ciebie.

Kontakt z samym sobą polepsza nasz kontakt z rzeczywistością. Kompletne oderwanie się od rzeczywistości, to oddanie kontroli nad swoim umysłem nawykowi negatywnego myślenia. Utrata kontroli nad swoimi myślami jest pierwszym krokiem w stronę negatywnego myślenia.

Oto lista kroków do tego jak pozbyć się negatywnych myśli już TERAZ.

1. Skup się na tym co jest teraz
2. Zwracaj uwagę na to co się dzieje w Twoim życiu
3. Reaguj gdy nadejdzie potrzeba
4. Nie reaguj gdy nie ma takiej potrzeby
5. Przepuść to co słyszysz przez Trzy sita Sokratesa
6. Dbaj o swoje zdrowie
7. Znajdź czas na odpoczynek
8. Ucz się na własnych błędach
9. Nie poddawaj się gdy napotykasz porażkę
10. Działaj gdy uważasz, że coś jest tego warte

10 kroków do pozbycia się negatywnego myślenia

Świadomość tego co wydarza się w naszym życiu jest kluczowe dla zachowania kontroli nad własnym życiem. Każdy z nas ma prawo do porażek i do zwycięstw. Nigdy nie ma 100% przegranych lub wygranych. W każdej dziedzinie naszego życia możemy się rozwijać.

To co uważasz za istotne w swoim życiu, niekoniecznie musi być dobre dla Ciebie. Zwracaj uwagę na jakość swoich myśli i odczuć. Nie usprawiedliwiaj się gdy wiesz, że cierpisz. Jeśli nie wiesz na pewno, to skup się na swoich odczuciach i tym, jak wpływa to na Twoje życie.

Zobacz też: Jak uzdrowić swoje życie?

Świadome spojrzenie na pewne fakty w naszym życiu, pozwala nam uzyskać obiektywizm w życiu codziennym. To na ile jesteś w stanie odrzucić negatywne schematy myślowe, warunkuje to jak wiele zobaczysz oraz ile się dowiesz o samym sobie.

Pozytywne nastawienie do siebie, grozi pozytywnym nastawieniem do swojego życia.

Jak zmienić negatywne myślenie na pozytywne?

Pozbycie się nawyku negatywnego myślenia to dopiero początek poczucia spełnienia i zadowolenia z życia. Ciągła praca nad sobą, swoimi emocjami i myślami, skutkuje poprawą jakości naszego życia.

To na ile będziemy z niego zadowoleni, jest zależne od naszej własnej ewolucji. Każdy ma własne tempo rozwoju i znajduje się na innym poziomie intelektualnym, emocjonalnym i duchowym.

Stopień zaawansowania naszego myślenia w skali użyteczności i własnego dobra jest współczynnikiem zadowolenia ze swojego życia.

Staraj się dbać na bieżąco o swój rozwój osobisty i angażować się w rozwój swoich mocnych i słabych stron. Zrównoważony rozwój, to zbilansowany podział uwagi na wszystkie aspekty naszego życia.

3 comments
  1. Pozytywne myślenie brzmi nieźle. Ja jednak staram się stosować myślenie obiektywne. Tak, wiem, że na swój temat obiektywizm jest awykonalny. Chodzi jednak o próbę nabrania dystansu do siebie. Nie jestem fantastyczny, genialny, doskonały. To, co robię nie jest najjedwabistsze na świecie. Jednak jestem ok i to, co robię jest w porządku. I to wystarczy. Mam nadzieję 🙂

  2. Hejo, wkardł się mały błąd 🙂

    “5. Przepuść to co słyszysz przez Trzy sita Hipokratesa”

    chodzi o sita Sokratesa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Droga do sukcesu Jak osiagnac sukces Poznaj Siebie blog 700x371 1

Jak osiągnąć sukces? - Droga do sukcesu

Następny artykuł
Tworzenie wlasnej rzeczywistosci Poznaj Siebie blog 700x371 1

Jak tworzyć własną rzeczywistość?

Powiązane artykuły