Siedmiolistna koniczyna – Co oznacza?

Poznaj znaczenie siedmiolistnej koniczyny. Czy przynosi szczęście? Dowiedz się, jak rzadko występuje siedmiolistna koniczyna oraz jej znaczenie w wielu kulturach i religiach.
siedmiolistna koniczyna

Siedmiolistna koniczyna jest bardzo rzadka. Występuje jeden na 250 000 000 koniczyn. Znalezienie siedmiolistnej koniczyny jest tak trudne jak wygranie pod rząd czterech loterii w totolotka. Siedmiolistna koniczyna ma podobne znaczenie co czterolistna, czyli: wiara, nadzieja, miłość i szczęście. Za siedmiolistną koniczyną kryje się jednak coś więcej. Co oznaczają jej pozostałe listki?

Znaczenie siedmiolistnej koniczyny

Według japońskich wierzeń, znaczenie piątego i szóstego listka siedmiolistnej koniczyny to bogactwo i sława. Natomiast siódmy liść jest powiązany z jej mistycyzmem. Siedem to cyfra kompletności i perfekcji na poziomie psychicznym i fizycznym. Większość odwołań do cyfry siedem jest związane z kreacją Boga i stworzeniem świata. Numer siedem na zachodzie oznacza szczęście, natomiast w Biblii, Bóg stworzył świat w 7 dni, gdzie siódmego dnia odpoczął.

Siedem to również Siedem Darów Ducha Świętego:

 1. Dar mądrości,
 2. Dar rozumu,
 3. Dar rady,
 4. Dar męstwa,
 5. Dar umiejętności,
 6. Dar pobożności oraz
 7. Dar bojaźni bożej.

Jest siedem głównych czakr w ciele człowieka:

 1. Czakra korzenia,
 2. Czakra krzyżowa,
 3. Czakra splotu słonecznego,
 4. Czakra serca,
 5. Czakra gardła,
 6. Czakra trzeciego oka,
 7. Czakra korony.

Symbolika siedmiolistnej koniczyny

Tajemnicza symbolika siedmiolistnej koniczyny, może kryć się za jej numerem. Liczba 7 uważana jest we wszystkich prawie epokach i religiach za liczbę magiczną. Liczba siedem symbolizuje rozwój duchowy, pokój duszy i kosmos.

Atlanci, podobnie jak my, uważali liczbę siedem za doskonałą. Aczkolwiek mieli ku temu inne powody. Otóż, siódemka była przede wszystkim ogniwem łączącym Ziemię z Wenus

Cytat z książki okultysty i masona 33 stopnia Aleistera Crowleya – “Atlantyda – zaginiony kontynent”

Według Pitagorejczyków siódemka była liczbą mistyczną, ponieważ składa się z dwóch szczęśliwych liczb: trójki i czwórki. Numer 7 był wcześniej noszony jako potężny amulet chroniący przed złem.

Natomiast w numerologii liczba siedem oznacza przede wszystkim duchowość i poszukiwanie filozofii życia. Numerologiczna siódemka symbolizuje wiedzę, kontemplację, tajemnicę i zagłębianie się we własne wnętrze. Siódemka to wibracja połączona z kosmosem i jest interpretowana przez różne religie świata jako liczba magiczna.

Jak wygląda siedmiolistna koniczyna?

Oto siedmiolistna koniczyna znaleziona w trawie, niedaleko blokowiska.

siedmiolistna koniczyna
Siedmiolistna koniczyna
2 comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Koncepcje i rodzaje stresu. Zestresowana kobieta w pokoju z ksiazkami. Definicje i istota stresu. 700x371 1

Koncepcje i rodzaje stresu w psychologii

Następny artykuł
czy warto isc na studia psychologiczne poznaj siebie blog 700x233 1

Czy warto studiować psychologię?

Powiązane artykuły