Jak działa podświadomość?

jak działa podświadomość, góra lodowa, podświadomość

Dobrze wiemy, że przypadki nie chodzą po ludziach, dlatego nie bez powodu znalazłeś się tutaj. To kim dzisiaj jesteś, bez zwątpienia przeczy efektom losowych kombinacji. Wszystko wydarza się zgodnie z naszą wolą. Więc, jeśli do tej pory patrzyłeś na swoje życie jak na szereg zbiegów okoliczności, lepiej porzuć ten tok myślenia. Nic nie dzieje się przypadkiem! Niech to będzie Twoja motywacja. Tylko Ty jesteś odpowiedzialny za to, jak wygląda Twoje życie. Czy jesteś z niego zadowolony? A może chciałbyś coś zmienić?

Podświadome wzorce energetyczne

Mechanizm zmiany opiera się na wprowadzaniu nowych wzorców do podświadomości. Z początku może nie być to łatwe, ponieważ ona nie prowadzi dyskusji. Ba! Nawet nie potrafi logicznie myśleć. Wszystko to, co odbierasz za pomocą świadomości bierze jako pewnik. Nie ma dla niej różnicy czy są to pieniądze, miłość czy relacje w rodzinie. Liczy się Twój stosunek do tego co już masz w swoim życiu.

Jeśli obawiasz się straty, będziesz tracił. Jeśli żałujesz, to będziesz miał co żałować. Uczucia, które karmisz muszą mieć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Postaraj się zwrócić uwagę na swój stosunek do tego co posiadasz. Wyciągnij na zewnątrz to, co nosisz w sobie. Zawsze to robiłeś! Tym razem , zrób to świadomie. Zdaj sobie sprawę z tego, że to co już masz w swoim życiu, znajduje się także wewnątrz Ciebie. Czy widzisz jego jakość?

Nie możesz kochać lub nienawidzić jakiejś cechy drugiego człowieka, jeśli nie odzwierciedla cechy, którą kochasz lub nienawidzisz w sobie.

Dokonywanie wyborów, jest prawdopodobnie najtrudniejszą czynnością ze wszystkich. Wyborem jest świadomość. Prosta decyzja o zdrzemnięciu się, nie jest równa decyzji o zmianie swojego życia. Często zamiast zrobić coś z jajem, podchodzimy do siebie jak do jajka. Ale co, jeśli nam się nie uda? Z takim podejściem możemy jedynie walczyć o przetrwanie, ponieważ na starcie wychodzimy już z takiego założenia. Naszej podświadomości nie trzeba dwa razy powtarzać.

Jeśli nie czujesz się na siłach, odpuść. Lepiej zacząć od podstaw i skoncentrować się na mniejszych sprawach, niż zacząć od dużych, które będą nas przerastały. Dzięki temu, pozwolimy sobie na podnoszenie własnych standardów. Chociaż nie do końca. Istotną sprawą jest nasz stan bycia. Jeśli nie jesteś nastawiony na sukces, to go prawdopodobnie nie osiągniesz. Jak bardzo chcesz się rozwijać? Co pragniesz zmienić? Zmiana zależy od tego, jak groźnie brzmi to w Twojej głowie. Na tej podstawie, możesz wyznaczyć włsną strefę komfortu i ją systematycznie poszerzać.

Wiele razy spotkałem się z określeniem “opuścić swoją strefę komfortu”, jednak wcale nie wygląda to zachęcająco. Samo wyrażenie “opuścić coś” wprowadza w nas poczucie destabilizacji, a podświadomość natychmiast reaguje: “Ja się nigdzie stąd nie ruszam!” Czyż nie? Zamiast tego powiedz sobie: “podwyższam moją poprzeczkę, bo zasługuję na więcej”. Do czego to prowadzi? Otóż, jesteśmy nie tylko indywidualnymi jednostkami, ale również każdy z nas jest połączony na subtelnym poziomie pola nieświadomości zbiorowej, o którym mówił C. G. Jung.

Nasze podświadome dążenia, które powstały na bazie wcześniejszych wrażeń, są nieustannie realizowane dzięki mechanizmom kreacji. Nawet sam akt tworzenia, jest nacechowany symboliką z pola. Skąd bierze się natchnienie? Co jest źródłem inspiracji?! Jest nią właśnie łączność z niewidzialną częścią naszej istoty. Podjęte raz decyzje, same prowadzą do urzeczywistnienia. Stają się ożywione. Tutaj wg idei myślokształtów, są one formą mentalnych projekcji. Myśl zrodzona w umyśle zanika w morzu nieświadomości, po to by spotkać się z możliwością manifestacji w świecie fizycznym. Odbywa się to według działania prawa rezonansu. Myśli są wibrującą energią. Dopóki nie staną się rzeczywistością, przebywają w nieskończonym polu wariantów. Tam w wyniku nakładania się fal, prowadzą do urzeczywistnienia.

A Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami.

-Biblia tysiąclecia (J 1, 14)

Efektem tego działania jest ustawienie nas w koherencji z wydarzeniami, które są zgodne z naszą wibracją. Innymi słowy, jest wiele dróg lecz każda z nich jest właściwa. Wybór należy do Ciebie, którą z nich wybierzesz. Tylko mózg dzieli świat między dobrem a złem. Wszystko istnieje jako spójna całość. Bez światła, nie byłoby ciemności. Nie ma potrzeby tworzenia wewnętrznego konfliktu. Prawa do tego rości sobie jedynie nasz mózg, którego motto brzmi: Nie ważne co się dzieje, ważne żeby coś się działo! Poza tym jaki byłby sens dobra, gdybyśmy nie mogli dowiedzieć się czym jest zło? Warto jest sobie to uzmysłowić i zająć swój umysł czymś pożytecznym.

Przeszłość nie ma znaczenia

Wcale nie mam na myśli tego, że jest bezwartościowa. Chciałbym raczej zwrócić uwagę na to, że nie ma nad nami żadnej władzy, dopóki sami jej nie damy. Wszystko co się wydarza, jest jedynie odpowiedzią na Twoją obecność! Więc jeśli jesteś skupiony na teraźniejszości, to jesteś pełni świadomy. Jeśli jednak próbujesz rozwiązywać sytuacje, które już się wydarzyły lub rozmyślasz o rzeczach, które prawdopodobnie nigdy się nie wydarzą, to jesteś nieobecny w swoim ciele. W takim przypadku będziesz spotykał te same doświadczenia do momentu, aż ich nie pojmiesz.

Dobrze jest znać swoją wartość i nie przeceniać jej u innych rzeczy. W przeciwnym wypadku stajemy się mniej istotni względem ich samych, co w konsekwencji prowadzi do tego, że je tracimy. Najważniejszy jest Twój stosunek do samego siebie i to jaką wartość nadajesz własnemu życiu. Czyli to jaką rolę przyjąłeś w nim pełnić. Każda chwila jest pełna i doskonała. Jeśli myślisz, że nie zrobiłeś czegoś choć powinieneś lub zapomniałeś o tym z jakiegoś powodu, to oznacza, że wcale nie miałeś tego zrobić. Jednak moment, który chciałeś na to przeznaczyć, został już wypełniony czymś bardziej zgodnym z Tobą.

Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.

-C.G.Jung

Wszystko jest energią. Nie próbuj zmieniać niczego na siłę. Zwróć uwagę na to, że okoliczności powstają same, więc pozwól sobie na ten luksus i odpręż się. 🙂 Jeśli wiesz czego chcesz od życia i dążysz do jego urzeczywistnienia, to droga do sukcesu pojawia się sama. Zamiast skupiać się na tym co będzie dalej, wejdź w to i przekonaj się na własnej skórze. Nurt doświadczeń jest jak rzeka, po której nigdy nie wiesz czego się możesz spodziewać. Warto jednak próbować, choćby dla samej idei nauczenia się nowych rzeczy.

A czy wy umiecie zobaczyć nowe? Patrzcie uważnie, dlatego że droga powstaje pod wpływem kroków idącego.

-Mr Freeman, Part 49.

Wszystko jest inspiracją

Postaraj się otworzyć na chwilę obecną. Moment mocy jest właśnie TERAZ. Zamiast oceniać przydatność tego co już posiadasz w swoim życiu, pozwól temu pełnić swoją rolę. Wszystko pojawia się we właściwym czasie i miejscu, jak również o odpowiednim natężeniu! Wszystko wydarza się zgodnie z Tobą. Od czego zależy to, ile dostaniesz? Od znaczenia jakie temu nadasz, od wartości jaką temu przypiszesz, od tego jak się z tym czujesz, od standardu jaki sobie wyznaczysz, czyli od Twojego minimum minimum. 

Bądź gotowy do działania. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego co i gdzie się wydarzy. Jednak jesteśmy w stanie określić jego jakość. Zauważyłeś pewnie, że biedni ludzie stają się coraz biedniejsi, a bogaci są coraz bogatsi? Dlatego, ponieważ energia płynie zawsze od potencjału niższego do wyższego. Potencjałem są Twoje standardy, czyli Twój mentalny termostat. Im więcej pozytywnych myśli generujesz, tym więcej ich przybywa. Koniec końców, nie musisz martwić się o to, by myśleć pozytywnie.

Staje się to Twoim nawykiem! Twoja podświadomość przyjęła to jako oczywistość. Więc najkorzystniej jest zwracać uwagę na to co nam służy, zamiast tracić czas i siły na walkę z tym czego nie chcemy. Każdy posiada zdolność do odczytywania archetypów nieświadomości zbiorowej. Poszerzanie własnej świadomości, to nic innego jak wewnętrzna ekspansja w wybranym obszarze. Im głębiej kopiesz, tym dalej zaczynasz sięgać. Sam wybierasz swoją dziedzinę, więc do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
delfin, ładna dziewczyna, jak uzdrowić swoje życie, terapia z delfinami

Jak uzdrowić swoje życie?

Następny artykuł
matrix, jak żyć świadomie, jak wydostać się z matrixa

Jak żyć świadomie?

Powiązane artykuły