O mnie

Aleksander Jasinowski - Autor Poznaj Siebie Blog psychologiczny

Nazywam się Aleksander Jasinowski. Od lat interesuję się psychologią i rozwojem osobistym. Staram się poznać samego siebie poprzez wgląd we własne schematy myślowe i emocje. Pobieram naukę na prywatnej uczelni w kierunku psychologii. Studiowałem również Inżynierię mechaniczną na państwowej uczelni. Skończyłem technikum o profilu mechatronicznym w Nowym Sączu.

W latach wczesnoszkolnych i późniejszych trenowałem boks, co przyczyniło się do powołania do kadry małopolski. Reprezentując swój klub stoczyłem kilka amatorskich walk bokserskich. Przez zainteresowanie biologią i ludzkim organizmem, zacząłem uprawiać sporty siłowe. Od najmłodszych lat występowałem w przestawieniach teatralnych i udzielałem się społecznie. Byłem członkiem Młodzieżowej Rady Kultury oraz Młodzieżowej Rady Miasta.

Zamiłowanie do nauk humanistycznych i przyrodniczych wyniosłem z domu i ze szkoły. Brałem udział w wystąpieniach dotyczących sytuacji gospodarczej Unii Europejskiej, co w późniejszym czasie przełożyło się na pracę przy realizacji projektów unijnych. Od początku szkoły podstawowej zajmowałem się pisaniem własnych tekstów. Swoje talenty pisarskie wykorzystywałem w konkursach literackich i poetyckich. Jestem jednym ze współautorów Tomiku poetyckiego pt. “Wieża mgieł” oraz innych tomików, które ukazywały się w ramach Ogólnopolskich Konkursów Literackich, których jestem laureatem.

Zamiłowanie do poezji i literatury przekształciłem w pisanie tekstów piosenek, które nagrywałem pod podkłady hip-hopowe. Stworzyłem kilkadziesiąt solowych utworów muzycznych oraz kilkanaście innych wspólnie z przedstawicielami tej kultury. Tworzenie muzyki było dla mnie swoistą terapią, którą mogę zalecić każdemu by móc powrócić wspomnieniami do wcześniejszych doświadczeń.

Jestem osobą, która stara się poznać samego siebie poprzez wgląd osobisty i naukowo udowodnić przeżywane stany. Od najmłodszych lat poszukuję odpowiedzi na zadane pytania. Poznaj siebie to blog, na którym zamieszczam własne przemyślenia, teksty motywacyjne, ciekawostki psychologiczne, a także własne odkrycia poszerzające świadomość, którymi dzielę się ze swoimi czytelnikami.