Rodzaje motywacji – Jak się zmotywować?

Motywacja Jak sie zmotywowac 700x371 1

Codzienna motywacja jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia. Zobacz różne rodzaje motywacji i dowiedz się jak zmotywować się życia. Motywacja to nieodparta chęć dążenia do realizacji siebie. Zobacz jak zrobić porządek w swojej głowie i odzyskać motywację.

Wewnętrzna niczym niepohamowana chęć do zmiany i poznania samego siebie. Istnieją różne rodzaje motywacji. Zadaj sobie pytanie – co mnie motywuje?

Jakie obszary chcę zmienić lub ulepszyć w swoim życiu. Dowiedz jak się zmotywować do działania i poprawić jakość swojego życia.

Przejdź do wybranego tematu

  1. Motywacja do zmiany
  2. Motywacja do życia
  3. Motywacja do działania
  4. Jak znaleźć motywację

Motywacja do zmiany

Pierwszym rodzajem motywacji jest motywacja do jakiejkolwiek zmiany. Jeżeli chcesz znaleźć w sobie motywację do zmiany swojego życia, najpierw skup się na swoich przekonaniach. Zadaj sobie pytanie – co myślę o sobie i co mnie motywuje?

Początki motywacji do zmiany wyglądają różnie. W przypadku, gdy trafiasz na blokady w znalezieniu motywacji do działania, zacznij od odpuszczenia tego, co Cię ogranicza i wykonaj sobie listę zadań do zrobienia.

Pomyśl nad tym, co jest dla Ciebie istotne i obierz to jako cel swojego działania. Na jego podstawie stwórz listę pobocznych celów i skup się na ich realizacji. Staraj się działać systematycznie. Każdy krok, nawet najmniejszy przybliża Cię do celu.

Nie musisz nigdzie się śpieszyć. Ogranicz wpływ czynników zewnętrznych na swoje myślenie takich jak opinie innych ludzi lub strach przez oceną. Znajdź sobie bezpieczną przystań, w której możesz się realizować.

Motywacja do życia

Kolejnym rodzajem motywacji, który jest niezwykle istotny dla naszego samopoczucia i powodzenia w życiu codziennym, jest motywacja do życia. Odnalezienie właściwej motywacji do życia, zależy naszego nastawienia i podejścia do czynników pozytywnych oraz negatywnych.

Praca nad poprawieniem swojej asertywności i pewności siebie, pozwoli uchronić nas przez niepożądanymi zachowaniami ze strony otoczenia. Motywacja do życia to praca nad samym sobą i tworzenie nowych nawyków.

Jeśli chcesz się zmotywować, zacznij od poznania własnych emocji i przekonań. Pokochaj siebie. Wybacz sobie stare błędy i te, które jeszcze możesz popełnić.

Nauka na własnych błędach jest ważnym czynnikiem w budowaniu motywacji do życia. Staraj się je docenić i zauważać jego piękno.

Zobacz też: Psychologia Pozytywna – Jak mieć dobre samopoczucie?

Motywacja do życia wraca, kiedy zaczynamy rozumieć samych siebie. Praca z naszymi emocjami, rozwijanie świadomości, wiara w siebie i własne możliwości, są przejawem powracającej motywacji do życia.

Naucz się akceptować rzeczywistość. Nie musisz być najlepszy/a, umieć wszystkiego czy potrafić. Otwórz się na ludzi i odzyskaj kontrolę nad swoim życiem.

Motywacja do życia wraca, kiedy zadbamy o trzy najważniejsze potrzeby naszego mózgu. Zaraz po zaspokojeniu potrzeby orientacji oraz stymulacji, kolejną niezbędną potrzebą jest zaspokojenie potrzeby relacji.

Zobacz materiał wideo z kanału Rozwojowiec i dowiedz się, dlaczego potrzeba relacji jest tak ważna dla zachowania satysfakcji z życia i utrzymania odpowiedniego poziomu motywacji.

Motywacja do działania

Jeżeli posiadasz odpowiednie pokłady motywacji do życia i chęć zmiany, poznaj kolejny rodzaj motywacji. Jeśli szukasz motywacji do działania, to spróbuj znaleźć w swoim życiu coś, co pobudza Twoją ciekawość. Poznaj nieznane i dotąd nieodkryte dotąd aspekty samego siebie i/lub otaczającej Cię rzeczywistości.

Motywacja do działania to zorientowanie na cel i solidna dawka samodyscypliny. Odpowiednia praca nad sobą pomoże Ci utrwalić nawyk, który zmieni Twoje życie nie do poznania.

Znalezienie motywacji do działania powinno zaczynać się od nas samych. Znajdź własne źródło motywacji, które towarzyszy Ci przez całe życie. Zaakceptuj siebie i swoje doświadczenia. Jeśli otworzysz się na nowe możliwości, znajdziesz w sobie więcej motywacji do działania.

Jak znaleźć motywację?

To tylko niektóre z rodzajów motywacji, które grają szczególną rolę w naszym życiu. Jeśli nadal szukasz sposobu jak się zmotywować, to zacznij poświęcać więcej uwagi swoim mocnym stronom. Skup się na samodoskonaleniu siebie.

Wykorzystaj narzędzia i atuty, które już posiadasz i znajdź sposób, aby wykorzystać je w swoim życiu. Obserwuj cele i skupiaj się na realizacji zadań prowadzących do celu.

Dbaj o asertywność w swoich postanowieniach i podejmuj ostateczną decyzję. Weź odpowiedzialność za swoje życie i postaraj się znaleźć czas na odpoczynek.

Nie zwracaj uwagi na pojawiające się przeszkody. One zawsze będą. Wyznacz sobie cel, który jest dla Ciebie wyzwaniem i zacznij działać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Synchroniczność - czym jest efekt synchroniczności

Synchroniczność - Co to jest?

Następny artykuł
wywiad psychologiczny z pacjentem wzor 700x371 1

Przykładowy wywiad psychologiczny

Powiązane artykuły