Czym jest pokora i jak się jej nauczyć?

Pokora może być używana do refleksji nad swoimi działaniami czy myślami. Uczenie się pokory jest wymagającym procesem. Może to zająć lata, ale jest to warte pracy i czasu poświęconego na autorefleksję.
pokorna kobieta

Pokora jest cnotą, która daje duchowe wsparcie. Wszyscy jesteśmy równi w taki czy inny sposób, więc zasługujemy na takie samo traktowanie i szacunek dla naszych słabości. Pokora nie oznacza ciągłego umniejszania siebie, ale życie ze zrozumieniem dla ludzkich ograniczeń i szanowanie ich, kiedy jest to możliwe.

Pokora jest pierwszym krokiem do duchowej i psychologicznej dojrzałości. Pokora to stan umysłu. Człowiek, który ma pokorne podejście do życia, uznaje równość ludzi jak również wszystkich istot, które żyją na ziemi. Pokora może być kotwicą dla twoich działań lub refleksji, ponieważ widzi się ją również jako dającą wsparcie tam, gdzie jesteśmy na tyle pokorni, by rozpoznać to, co wszystkich łączy.

Pokora daje nam również wsparcie psychologiczne, ponieważ sprawia, że rozpoznajemy, że nie jesteśmy lepsi od innych i podlegamy tym samym prawom.

Jak nauczyć się pokory?

Uczenie się pokory jest wymagającym procesem. Może to zająć lata, ale jest to warte pracy i czasu poświęconego na autorefleksję. Być może próbowałeś już wcześniej, wymyślając wymówki, że nie jesteś do tego stworzony lub że duma zawsze była częścią twojej tożsamości — nie pozwól, aby niepewność uniemożliwiła ci stanie się pokornym!

Wsłuchaj się w otaczający Cię świat. On zawsze próbuje nam powiedzieć coś ważnego, ale my po prostu nie słuchamy wystarczająco uważnie. Kiedy ktoś opowiada swoją historię lub prosi o pomoc, bądź obecny i skup się na tym, co mówi, zamiast na własnych myślach, ponieważ to może zmienić czyjś dzień.

Bądź świadomy siebie: wiedz, kiedy jest czas, aby najpierw zadbać o siebie, zanim pomożesz innym w sprawach, które nie są tak pilne/ważne, ponieważ jeśli zaniedbasz siebie, to w końcu nadejdzie moment, w którym nie będziesz mógł już nikomu pomóc!

Wszyscy wiemy, że nikt nie jest doskonały, ale czasami nawet najlepsze pomysły wymagają korekty. Więc nie czuj się źle z powodu złamania diety lub niespełnienia ustalonych norm — jesteś człowiekiem! Traktuj siebie z miłością i szacunkiem, a pomoże Ci to podnieść się po porażkach i zacząć od nowa szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Mamy swoje wzloty i upadki w całym życiu, więc staraj się nie pozwolić, aby jakiekolwiek negatywne nastawienie dostało się pod twoją skórę zbyt mocno — to tylko pogarsza wszystko bardziej , niż jest to konieczne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
toksyczna miłość para

Toksyczna miłość - Jak się od niej uwolnić?

Następny artykuł
pytania kartezjańskie kartezjusz

Pytania kartezjańskie od A do Z

Powiązane artykuły