Torebka damska z skóry naturalnej czy ekologicznej – jaką wybrać?

20230518095340 pexels photo 443088.jpeg

Damskie torebki produkowane są zarówno ze skór naturalnych, jak i ekologicznych. Na jaki rodzaj akcesorium warto się zdecydować? Porównujemy ze sobą te dwa rodzaje materiałów i doradzamy, na co warto się zdecydować!

Czym różnią się skóra naturalna i ekologiczna?

Chociaż mogą wyglądać podobnie, to jednak różnią się pomiędzy sobą swoim składem, trwałością oraz wytrzymałością – skóra naturalna i skóra ekologiczna to dwa popularne materiały używane do szycia damskich torebek. Czym się różnią?

Skóra naturalna jest skórą pochodzenia zwierzęcego, która jest odpowiednio wyprawiana i farbowana. Taka skóra występuje w paru wariantach, jako licowa i zamszowa. Może być też tłoczona, perforowana, by nadać jej odpowiedni wygląd. Z takich materiałów szyte są między innymi tworzone przez znaną projektantkę Eva Minge torebki damskie.

Skóra ekologiczna z kolei powstaje z tworzywa sztucznego, które imituje skórę naturalną. Tego typu materiał również może być bardzo estetyczny, a przy tym jest wegański, ponieważ przy jego produkcji nie ucierpiały zwierzęta.

Torebka damska – ze skóry eko czy naturalnej?

Wybierając torebkę damską wykonaną ze skóry naturalnej lub ekologicznej, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Na jaki rodzaj torebki warto się zdecydować?

Trwałość

Skóra ekologiczna jest uznawana za mniej trwałą od naturalnej, ponieważ jest ona w większym stopniu narażona na uszkodzenia, na przykład na pękanie czy łuszczenie się. W efekcie wykonane z niej torebki nie są tak wytrzymałe. Wobec tego torebka ze skóry naturalnej jest doskonałym wyborem wtedy, gdy poszukuje się akcesoriów na lata.

Cena

Duże znaczenie przy zakupie torebek dla wielu osób ma również cena. Gdy chodzi o koszty, wyższe ceny związane są z torebkami ze skóry naturalnej, natomiast taniej można kupić te ze skóry ekologicznej. Z drugiej strony trwałość torebek ze skóry naturalnej powoduje, że są one lepszą inwestycją na przyszłość.

Pielęgnacja

Skóra naturalna wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, aby zachować swój estetyczny wygląd, na przykład specjalnego czyszczenia i konserwacji. Skóra ekologiczna nie jest pod tym względem tak wymagająca.

Jakość wykonania

Należy pamiętać o tym, że skóra naturalna i ekologiczna mogą różnić się jakością i trwałością, dlatego ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z dostępnymi modelami i wybrać renomowaną markę, która stawia na jakość swoich wyrobów.

Wobec tego wtedy, gdy poszukiwane są torebki na lata, warto wziąć pod uwagę te wykonane ze skóry naturalnej. Eko skóra jest tańsza, ale nie tak trwała jak ta pochodzenia naturalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
d1

USG piersi pozwala wykryć zarówno zmiany łagodne, jak i nowotwory złośliwe

Następny artykuł
41808178 m

Poradnia onkologiczna – pierwsza pomoc dla pacjentów onkologicznych

Powiązane artykuły