Czy warto inwestować w rozwój osobisty?

Mężczyzna na drodze biegnie

Rozważasz dodatkowe szkolenia i podnoszenie swoich kwalifikacji pomimo ukończonych studiów lub aktywności zawodowej? Nie ma lepszej inwestycji w przyszłość niż nauka nowych umiejętności , które umożliwią znalezienie lepiej płatnej i bardziej satysfakcjonującej pracy. Dowiedz się, w jakim zakresie możesz podnosić swoje kwalifikacje oraz jak inwestycja w siebie zaowocuje w przyszłości.

Szkolenia zawodowe – sposób na zmiany na rynku pracy

Rynek pracy jeszcze nigdy nie był tak dynamiczny jak dzisiaj. Z powodu automatyzacji, robotyzacji i komputeryzacji wiele zawodów wygasza się, ale w ich miejsce pojawiają się nowe. Szkolenia zawodowe pomagają w zdobyciu nowych umiejętności, które pozwolą podjąć pracę na nowym stanowisku lub też awansować na kolejny szczebel kariery zawodowej i wywalczyć zasłużoną podwyżkę.

Podnoś kompetencje miękkie

Kursy zawodowe obejmują nie tylko twarde kompetencje, takie jak wiedza z wybranego zakresu czy umiejętności obsługi urządzeń lub oprogramowania. Niezwykle istotne, szczególnie w biznesie i na szczeblach menedżerskich, jest nieustanne podnoszenie swoich kompetencji miękkich, czyli biegłości w relacjach międzyludzkich, asertywności w zarządzaniu zespołem, radzenia sobie ze stresem czy presją czasu i wielu podobnych cech niezbędnych każdemu menedżerowi. Dzięki nowym umiejętnościom otworzą się przed Tobą furtki do obejmowania stanowisk kierowniczych.

Studia podyplomowe – doinwestuj w swoje wykształcenie

Ukończyłeś już studia, ale wciąż uważasz, że jeszcze wiele nauki przed Tobą? Ciągle widzisz pole, na którym masz szansę się rozwinąć, poszerzając wiedzę i kompetencje? Zdecyduj się na studia podyplomowe, na których opanujesz kolejną specjalizację w swoim zawodzie. Podlopomówka pozwala łączyć obowiązki zawodowe z nauką, dlatego tak jest to tak chętnie wybierana forma dokształcania się przez osoby dorosłe.

Rozwój osobisty = korzyści osobiste

Kto nie porusza się do przodu, ten się cofa. To znana maksyma, która znajduje zastosowanie w każdym aspekcie życia. Rozwój osobisty w każdym wieku daje zarówno wymierne, jak i niepoliczalne korzyści. Z każdego szkolenia, kursu czy studiów wyciągniesz tyle plusów, ile tylko chcesz. To okazja nie tylko do poszerzenia wiedzy i umiejętności przewidzianych w programie, ale również:

  • zdobycia nowych znajomości i kontaktów,
  • zainspirowania się działaniami innych osób,
  • znalezienia partnerów do ciekawych inwestycji lub podejmowania nowych wyzwań zawodowych,
  • podniesienia swojej samooceny oraz pewności siebie.

Stawiając na samorozwój, niezależnie od tego w jakim jesteś wieku i jakie stanowisko zajmujesz, stajesz przed otwartą drogą do bycia cenionym graczem na rynku pracy oraz zapewnienia sobie i swojej rodzinie lepszych warunków życia. Rynek pracy jest dzisiaj niezwykle dynamiczny, a im bardziej będziesz elastyczny i otwarty na zmiany, tym więcej możliwości będziesz mógł wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
kobieta myśląca o realizacji celów

Błędy, które sprawiają, że nie realizujemy projektów

Następny artykuł
afazja broca i wernickiego litery

Afazja Broca i Wernickiego

Powiązane artykuły