Psycholog, kiedy trzeba sięgnąć po pomoc psychologiczną?

psycholog katowice

Szacuje się, że nawet ¼ Polaków (w tym dzieci i nastolatków) może cierpieć na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Takich osób stale przybywa, co w głównej mierze jest spowodowane niską higieną życiową, nadmierną presją społeczną, przepracowaniem oraz ekspansją wirtualnych form komunikacji (ograniczenie spotkań z bliskim, zredukowanie zaangażowania towarzyskiego itd.). Jeśli od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad wizytą u psychologa w Katowicach, to wiedz, że takie myśli nie pojawiają się bez powodu. W naszym artykule omawiamy kilka sytuacji, w których warto a wręcz trzeba skorzystać z pomocy psychologicznej.

Czujesz wyczerpanie

Uczucie wyczerpania towarzyszyło każdemu z nas i nie ma w tym nic złego czy dziwnego – może to być po prostu efekt przepracowania. Gorzej, gdy wrażenie całkowitego braku sił witalnych utrzymuje się przez długi czas i nie mija pomimo zafundowania sobie odpoczynku (który w dodatku w ogóle nie cieszy).

Może to być sygnał wskazujący na początek jakichś zaburzeń psychicznych – na przykład spowodowanych przewlekłym stresem. Szybka reakcja, czyli skorzystanie z pomocy psychologa, może uwolnić Cię od problemu wyczerpania, pozwolić wrócić na właściwe tory i wreszcie prawdziwie odpocząć.

Brakuje Ci motywacji

Brak motywacji do pracy wcale nie musi być oznaką lenistwa czy niechęci do swojego pracodawcy. Bardzo często taki efekt pojawia się na wczesnym etapie wypalenia zawodowego, które jak najbardziej można zaliczyć do kategorii zaburzeń psychicznych.

Jeśli podejrzewasz u siebie wypalenie zawodowe, natomiast chcesz kontynuować karierę w danym zawodzie (lub np. prowadzisz jednoosobową działalność), to na pewno warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy psychologa.

Popadasz w coraz częstsze konflikty z otoczeniem

Konfliktowość, zwłaszcza u osób, które wcześniej raczej dążyły do zgody i kompromisu w życiu zawodowym i prywatnym, także może wskazywać na problemy psychiczne, których źródłem najczęściej są przemęczenie i stres.

Jeśli przez Twoje zachowanie atmosfera w domu czy w pracy staje się nie do zniesienia, to trudno o lepszą motywację do tego, aby skorzystać z pomocy specjalisty.

Nie odczuwasz satysfakcji z pracy i życia rodzinnego

Nie masz żadnych planów, nie czekasz na nic, wykonujesz swoje obowiązki w sposób mechaniczny, zamiast aktywnego wypoczynku z bliskimi wybierasz wpatrywanie się w telewizor? Brak satysfakcji życiowej, do czego prowadzą również własne zachowania i nieodpowiednie wybory, to częsty problem rozwiązywany w gabinecie psychologa.

Masz problem z podjęciem koniecznej decyzji o zmianie

Jeśli podświadomie czujesz, że musisz coś zmienić w swoim życiu, na przykład na gruncie zawodowym, ale boisz się podjąć tę decyzję, to rozmowa z psychologiem w Katowicach lub w dowolnym innym mieście może być bardzo pomocna.

Specjalista zwróci Ci uwagę na Twoje mocne strony, dzięki czemu łatwiej będzie Ci znaleźć dla siebie taką niszę, w której będziesz czuć się komfortowo. W tym kontekście skorzystanie z terapii czy po prostu konsultacji psychologicznych można traktować, jako formę rozwoju osobistego.

Więcej o tym, kiedy należy skorzystać z pomocy psychologicznej, przeczytasz w artykule na stronie https://strefakomfortu-katowice.com/psycholog-katowice-jak-przekonac-bliska-osobe-do-skorzystania-ze-wsparcia-psychologicznego/. Zachęcamy do lektury również osoby, które obserwują niepokojące zachowania u swoich bliskich.

Gdzie do psychologa w Katowicach?

Z pomocy psychologicznej w Katowicach możesz skorzystać w Centrum Psychologiczno-Medycznym Strefa Komfortu, które oferuje m.in. konsultacje psychologiczne, badania psychologiczne, różne formy terapii indywidualnej, dla par i grupowej, jak i wsparcie psychologiczne czy psychoterapię.

Pomoc psychologiczną świadczą wykwalifikowani, doświadczeni psycholodzy, którzy z empatią i troską podchodzą do każdego klienta. Możesz się o tym przekonać podczas pierwszego, niezobowiązującego spotkania, które pozwoli Ci ocenić, jak wiele daje nawet zwykła rozmowa ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
sauna po treningu

Czy można korzystać z sauny po treningu?

Następny artykuł
obozy mlodziezowe kogis 7

Obozy młodzieżowe - oferta firmy Kogis

Powiązane artykuły