Czy twoje włosy są idealne do sprzedaży? – Najważniejsze kryteria, którymi kierują się kupcy.

beautiful model with long smooth flying blonde hair isolated white studio background young caucasian model with well kept skin hair blowing air1

Planujesz radykalną zmianę fryzury? Masz piękne, długie włosy w naturalnym kolorze? Pewnie o tym nie wiesz, ale możesz na tym jeszcze całkiem nieźle zarobić. Możesz sprzedać włosy firmom zajmującym się produkcją peruk, doczepów itp. Nasz artykuł odpowie na pytanie: czy moje włosy nadają się do sprzedaży? Pokrótce wyjaśniamy: co wpływa na cenę sprzedaży włosów, jak przygotować włosy do sprzedaży oraz w jaki sposób należy przeprowadzić taką transakcję.

Co wpływa na cenę sprzedaży włosów?

Najbardziej pożądane są naturalne włosy, które nigdy wcześniej nie były poddawane żadnym zabiegom chemicznym, to znaczy nie były farbowane, poddawane rozjaśnianiu, prostowane czy kręcone chemicznie. W branży funkcjonuje określenie tak zwane włosy dziewicze, czyli takie, które są w idealnym stanie, nienaruszonym w żaden sposób. Kiedy możemy mówić, że włosy są idealnej kondycji? Najprościej mówiąc, chodzi o to, że każde pasmo jest idealnie gładkie, a końcówki nie uległy rozdwojeniu. Łuski włosów przylegają dokładnie do siebie, czyli włosy są po prostu zdrowe.

Minimalna długość włosów to najczęściej około 35 cm, w wyjątkowych przypadkach niektóre firmy decydują się na zakup włosów krótszych. Oczywiście im włosy dłuższe tym cena z ich sprzedaży będzie wyższa, co sprawia, że sprzedając zadbane, grube włosy, można zarobić całkiem satysfakcjonującą kwotę. Cena może zależeć także od koloru – im włosy jaśniejsze, tym droższe.

young woman brushing healthy hair front mirror1

Sprawdzenie swoich włosów krok po kroku

Zanim przystąpisz do sprzedaży, sprawdź swoje włosy czy spełniają wymagania stawiane przez wybrany skup włosów. Po pierwsze skontroluj ich kondycję, włosy w dobrym stanie są gładkie i elastyczne, nie puszą się i nie plączą. Ważne jest, aby miały zdrowe końcówki, Jeżeli zauważysz, że zaczęły się rozdwajać, przed sprzedażą musisz obciąć zniszczone końce.

Przed ścięciem sprawdź, czy twoje włosy mają odpowiednią długość, aby je zmierzyć, musisz je dokładnie rozczesać i związać gumką w miejscu, w którym planujesz je ściąć. Włosy oddawane do skupu muszą mieć odpowiednio w minimalną długość, najczęściej jest to około 35 cm. Jeżeli masz krótkie włosy, musisz poczekać, aż osiągną odpowiednią długość. Sprzedaż włosów krótszych niż 35 cm bywa możliwa w indywidualnych przypadkach, ale o to musisz zapytać wybrany skup. Jeśli poszukujesz dodatkowych, szczegółowych informacji, pomocnych w podjęciu decyzji, zajrzyj koniecznie na stronę skupwlosów.info.pl.

Jak przygotować się do sprzedaży?

Przed ostatecznym ścięciem włosy muszą zostać dokładnie umyte i wysuszone. Umyj je delikatnym szamponem i nie stosuj żadnych odżywek czy masek. Tak przygotowane włosy, uczesz w jednym kierunku zwiąż w kucyk lub spleć w luźny warkocz. Teraz możesz przystąpić do ścięcia włosów, zrób to nieco powyżej gumki. Ścięte włosy zabezpiecz z obu stron gumkami, aby pasma nie rozsypały się w transporcie. Najbezpieczniej jest przesyłać włosy w warkoczu.

Możesz także oddać włosy w salonie fryzjerskim, w takiej sytuacji ścięciem włosów zajmie się fachowiec. W niektórych salonach, w których zechcesz sprzedać włosy, po ścięciu możesz liczyć na gratisowe wykonanie nowej fryzury. Ścięte kucyki możesz wysłać pocztą, pakując je w odpowiednią kopertę. Wysyłka odbywa się na koszt sprzedającego, w przypadku akceptacji włosów kwota zostaje zwrócona wraz z zapłatą za włosy.

Podsumowanie

Jeżeli decydujesz się na rozstanie się ze swoimi długimi włosami, możesz na tej zmianie całkiem nieźle zarobić. Posiadacze pasm odpowiedniej długości, które są w 100% naturalne, czyli nigdy nie były poddawane farbowaniu, rozjaśnianiu i innym zabiegom chemicznym, mogą je sprzedać. Wystarczy spleść je w warkocze, zabezpieczyć końce i wysłać je do wybranego skupu. To ile kosztują włosy, a właściwie ostateczna cena, ustalane jest po zapoznaniu się z długością i kondycją nadesłanych pasm. Oferta skierowana jest do kobiet, mężczyzn oraz dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
rhodiola rosea z kroplami wody na lisciach

Skarb górskich szlaków. Roślina, która kryje w sobie magiczną moc

Następny artykuł
Jakie elementy odzieży medycznej sprawdzą się dla kobiet i mężczyzn?

Jakie elementy odzieży medycznej sprawdzą się dla kobiet i mężczyzn?

Powiązane artykuły