ALAB w domu – badania krwi w domu, bez kolejek i wizyt w przychodni

7523 wLd2SakrvnBxSESd

Świadomość konieczności wykonywania badań profilaktycznych rośnie, jednak odsetek regularnie badających się Polaków wciąż nie jest satysfakcjonujący. Co stoi na przeszkodzie w regularnym monitorowania swojego stanu zdrowia? Przyczyn może być wiele, a jedną z nich są trudności w dostaniu się do przychodni lub brak czasu na oczekiwanie w ewentualnej kolejce. Jeśli właśnie to stało na Twojej drodze do zatroszczenia się o zdrowie, możesz skorzystać z usługi ALAB w domu. Pobranie krwi może odbyć się w Twoim domu – bez kolejek i kłopotliwych dojazdów. Poznaj usługę ALAB w domu i dowiedz się, na czym dokładnie polega..

Badania w domu – bez konieczności dojazdów i kolejek w przychodni

W dzisiejszych czasach tempo życia rośnie w zastraszającym tempie. Nadmiar obowiązków sprawia, że najmniej czasu mamy dla siebie. Wielu z nas zaniedbuje przez to swoje zdrowie i odkłada w czasie wykonanie badań profilaktycznych lub zdiagnozowanie przyczyn występujących dolegliwości.

Brak czasu nie musi być przeszkodą. W ramach usługi ALAB w domu wykwalifikowany personel medyczny odwiedzi Cię w domu, a profesjonalny sprzęt medyczny i środki bezpieczeństwa zapewnią odpowiednie warunki do bezpiecznego pobrania próbki krwi poza przychodnią czy Punktem Pobrań.

ALAB w domu to usługa nie tylko dla zapracowanych. Szczególnie zainteresowane mogą być nią np. osoby starsze, schorowane lub z niepełnosprawnościami, które mają problem z dotarciem do swojej przychodni. Skorzystać z niej może każdy, kto z jakichkolwiek powodów preferuje pobranie krwi w domu. Obecnie dostępna jest w 8 polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Płocku i Łodzi.

ALAB w domu – jak przebiega pobranie krwi z dojazdem do pacjenta?

Aby umówić się na pobranie krwi w domu, odwiedź serwis internetowy https://alabwdomu.pl/. Wybierz zakładkę z nazwą swojego miasta i skontaktuj się z obsługą, dzwoniąc pod podany na stronie numer telefonu lub wypełniając formularz elektroniczny. Niezbędne informacje to:

  • dane kontaktowe;
  • termin wizyty pielęgniarki;
  • dokładny adres wykonania usługi;
  • lista wybranych badań.

Za usługę możesz zapłacić gotówką lub kartą w czasie wizyty pielęgniarki. Jeśli wybrałeś badania wykonywane z kału lub moczu, przygotuj wcześniej próbki w specjalnych pojemnikach z apteki lub w zestawach dostępnych w Punktach Pobrań ALAB laboratoria.

Pobrany materiał zostanie przetransportowany do laboratorium diagnostycznego. Swoje wyniki również możesz odebrać bez wychodzenia z domu, pobierając je przez internet..

Jakie badania możesz wykonać w domu?

Oferta ALAB w domu zawiera szereg badań laboratoryjnych, które mogą być wykonywane w ramach profilaktyki zdrowia, diagnostyki przyczyn występujących dolegliwości czy monitorowania przebiegu leczenia chorób. W celach profilaktycznych możesz wykonać m.in. badania podstawowe, takie jak np.:

  • morfologia krwi;
  • lipidogram;
  • badanie ogólne moczu;
  • oznaczenie poziomu glukozy we krwi;
  • wykrywanie krwi utajonej w kale;
  • oznaczenie poziomu PSA (mężczyźni).

Diagnostyka laboratoryjna dostępna w ALAB w domu obejmuje też badania umożliwiające m.in. ocenę funkcji wybranych narządów wewnętrznych, diagnostykę zakażeń bakteryjnych, wirusowych, wykrywanie stanów zapalnych, wykrywanie cukrzycy i insulinooporności czy zaburzeń gospodarki hormonalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
41808178 m

Poradnia onkologiczna – pierwsza pomoc dla pacjentów onkologicznych

Następny artykuł
iStock 1264091205

Zestawy do ćwiczeń ze sztangą – jak wybrać i efektywnie wykorzystać?

Powiązane artykuły