Wellbeing w firmie – na czym polega?

shutterstock 528930796

Produktywność pracowników w firmie zależy nie tylko od ilości obowiązków oraz umiejętności, jakimi dysponują, ale również od ich dobrego samopoczucia. Nadal wielu pracodawców nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób negatywne nastawienie, przewlekły stres, źle wpływają na jakość i efektywność pracy. Jak zatem zapewnić swoim pracownikom pozytywne nastawienie, poczucie sensu oraz zadbać o zdrowie psychiczne tak, aby rzeczywiście mogli wykonywać swoje obowiązki w jak najlepszy sposób, a także czerpali satysfakcję z pracy? Zachęcamy do lektury.

Idea wellbeingu

W dobieraniu odpowiednich narzędzi, których zadaniem jest doprowadzenie do polepszenia nastawienia pracowników w pracy, z pewnością pomocna będzie idea tak zwanego wellbeingu. Jest to dobrostan, w którym w sposób holistyczny podchodzi się do człowieka, wspiera się jego działania, a także dba o jego samopoczucie.

Głównym warunkiem osiągnięcia stanu wellbeingu pracowników w pracy jest możliwość realizowania przez nich codziennych zadań i obowiązków w przyjaznej, otwartej atmosferze, w poczuciu poszanowania prywatnych granic, w wysokim komforcie.

Wellbeing w praktyce

W jaki sposób wdrożyć zasady wellbeingu w swojej firmie? Jest to bardzo proste, przede wszystkim warto postawić na realne korzyści. Świąteczne bony czy też owocowe czwartki na pewno są ciekawą propozycją dla wielu pracowników, jednak nie wpływają one personalnie na każdego z nich. Chcąc w pełni wykorzystać potencjał, jaki daje wellbeing, należy:

  • zadbać o odpowiednią atmosferę w firmie, czyli starać się rozwiązywać konflikty na bieżąco,
  • zapewnić pracownikom adekwatną do umiejętności i zajmowanego stanowiska wypłatę,
  • zlecać im zadania do wykonania zgodne z ich stanowiskiem oraz umiejętnościami,
  • w razie potrzeby zapewnić wsparcie psychologa,
  • umożliwić im awans, a także zdobycie podwyżki,
  • zadbać o ich poczucie sensu w firmie, docenić za wykonywaną pracę.

Wellbeing w firmie z HearMe

Firmy, które umożliwiają pracownikom skorzystanie z benefitów wsparcia psychologicznego, mają pozytywny wpływ na wellbeing pracowników. Są oni bardziej zmotywowani do pracy, zmniejsza się ich stres, napięcie i poprawia efektywność. Szukając sprawdzonych usług firm udzielających wsparcia psychologicznego, a także szkolących z technik wellbeingowych, szczególnie polecamy ofertę firmy HearMe. Specjaliści edukują pracowników, pomagają im poradzić sobie z problemami osobistymi oraz zawodowymi, dostarczają odpowiednich narzędzi do osiągania zamierzonych celów, a także pomagają w budowaniu dobrej kultury organizacji firmy.

Niewątpliwie, pracownicy, którzy są wypoczęci, z chęcią przychodzą do pracy, czują się o wiele bardziej związani z własną organizacją, a także pracują dużo wydajniej.

Przedsiębiorcy, którym zależy na rozwoju własnej firmy, a także pomnażaniu zysków, powinni zwrócić uwagę na ideę wellbeingu i wdrożyć jej zasady we własnej organizacji. Wellbeing to nic innego, jak dobrostan, który rozumiany jest jako poczucie spełnienia pracownika, jego realizacji, dobrego samopoczucia, niskiego poziom stresu. Poszukując sprawdzonej firmy, która pomoże wdrożyć zasady wellbeingu w strukturę organizacji, szczególnie polecamy usługi HearMe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
60ff95e479c4ee55a5b8e3897b6b69bc

Fryzjer w Warszawie – komfort i wymarzona fryzura

Następny artykuł
iStock 1373153504

Czym wyróżniają się profesjonalne szczoteczki do rzęs?

Powiązane artykuły