Makijaż wieczorowy wykonuje się głównie przed ważnymi uroczystościami, m.in. weselami, studniówkami, bankietami, imprezami urodzinowymi i sylwestrowymi, balami, itd. Panie mogą się oddać w ręce doświadczonych profesjonalistek lub też spróbować własnych sił i zabrać się za samodzielne wykonanie atrakcyjnego makijażu wieczorowego. Oczywiście może to być dość czasochłonne, ale za to niezwykle satysfakcjonujące. Jeśli panie nigdy wcześniej nie zabierały się za wykonywanie takiego makijażu powinny pomyśleć o wizycie u makijażystki. Dzięki temu usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie, a zainteresowane kobiety poprawią swoje samopoczucie i zadbają o zwiększoną pewność siebie. Charakterystyczną cechą makijażu wieczorowego jest to, iż powinien być zdecydowanie mocniejszy i odważniejszy od makijażu, który jest stosowany na co dzień.
Makijaż wieczorowy – czym konkretnie się wyróżnia?
Makijaż wieczorowy wyróżnia się m.in. większą swobodą, wyrazistością, możliwością stosowania wielu kolorów czy też niezwykłą trwałością. W końcu ma nam posłużyć przez co najmniej kilka godzin, a czasami nawet przez całą noc. Zdecydowanie się na jego samodzielne wykonanie oznacza dla nas spore oszczędności, ponieważ za makijaż u profesjonalnej makijażystki będzie trzeba zapłacić kilkaset złotych (zwykle około 150-220 zł). Dużo zależy m.in. od renomy wybranej specjalistki oraz od wielkości miasta, w którym mieszkamy.
Wykonanie makijażu wieczorowego – na czym trzeba się skupić? Jak dobrać kosmetyki?
Do wykonania makijażu wieczorowego trzeba się bardzo dobrze przygotować. Panie bez większego doświadczenia mogą się tego obawiać, dlatego też w niektórych przypadkach nie obejdzie się bez wsparcia profesjonalistek.
Na samym początku zacznijmy od sprawdzenia stanu swojej skóry. Dzięki temu będziemy wiedzieć z jakich kosmetyków możemy skorzystać, a których powinno się unikać. Jeśli jest to skóra skłonna do występowania reakcji alergicznych czy też wyprysków możemy natrafić po drodze na spore problemy. W takiej sytuacji lepiej postawić na wykwalifikowaną makijażystkę, lecz musimy mieć na uwadze to, że nie możemy przed nią niczego ukrywać. Wykonanie wyjątkowego makijażu wieczorowego wiąże się z koniecznością zakupienia takich kosmetyków, jak:
- puder,
- korektor pod oczy oraz do twarzy,
- płyn micelarny i baza pod podkład,
- podkład,
- tusz do rzęs i pomadka do ust,
- bronzer i róż,
- rozświetlacz i eyeliner,
- utrwalacz,
- kredka do brwi i oczu.
Nie zapominajmy również o sprawdzonych kosmetykach, które pomogą nam zatuszować ewentualne cienie pod oczami. Jak widać jest tego dość dużo, lecz zdecydowaną większość kosmetyków posiadamy w swoich łazienkach. Wystarczy to dokładnie sprawdzić, a szybko okaże się, iż wcale nie musimy wydawać na takich zakupach majątku.
Makijaż wieczorowy – w jakie akcesoria należy się wyposażyć?
Umiejętnie dobrane kosmetyki do makijażu wieczorowego to jedno, natomiast skuteczny dobór akcesoriów to zupełnie inna sprawa. W pierwszej kolejności postawmy na wysokiej klasy pędzle, dzięki którym nasz makijaż zachwyci wszystkie zgromadzone na imprezie osoby. Chodzi m.in. o pędzel do brwi, ust, cieni, bronzera, różu, pudru, podkładu i korektora. Niezastąpionym elementem będzie też sporych rozmiarów lusterko, aby można było się w nim dobrze przejrzeć.
Skompletowanie takich akcesoriów niesie za sobą pewne wydatki, ale na makijażu wieczorowym nigdy nie powinno się oszczędzać. W końcu zależy nam na tym, aby zadziwić najbliższą rodzinę oraz szerokie grono znajomych.
Jak przygotować skórę do wykonania makijażu wieczorowego? Przydatne wskazówki
Zastanówmy się w tym miejscu nad tym, jak powinno się przygotować skórę do wykonania makijażu wieczorowego. Na całe szczęście nie jest to zbyt skomplikowane przedsięwzięcie. Na samym wstępie skóra powinna być bardzo dokładnie oczyszczona i nawilżona. Dzięki temu mamy większe szanse na to, że makijaż utrzyma się na niej przez długie godziny i spełni nasze najskrytsze oczekiwania. Przed wykonaniem wspomnianego makijażu warto pomyśleć o zrobieniu peelingu oraz nałożeniu maseczki nawilżająco-wygładzającej. Przyda się też użycie kremu pod oczy. Twarz należy również przemyć przy pomocy płynu micelarnego.
Makijaż wieczorowy krok po kroku – jak się za to zabrać?
Makijaż wieczorowy jest wykonywany zarówno przez młode, jak i znacznie bardziej doświadczone kobiety. Wypadałoby dowiedzieć się, jak konkretnie zabrać się za jego wykonanie. Oto kilka kluczowych zasad:
- na początku oczyśćmy naszą skórę i zastosujmy na niej bazę pod makijaż. Baza powinna być rozprowadzona punktowo, a następnie wklepana w całą twarz (palcami). Kolejnym krokiem jest sięgnięcie po korektor, który pomoże nam zatuszować cienie pod oczami, zaczerwienienia i pozostałe niedoskonałości. Później zabieramy się za precyzyjne wklepanie podkładu i nałożenie pudru,
- w momencie, gdy wykonamy wszystkie wymienione wyżej czynności możemy się zabrać za nałożenie bronzera na czoło, kości policzkowe, żuchwę, podbródek i nos. Zróbmy to bardzo dokładnie, tak aby cała nasza praca nie poszła na marne. Następnie sięgamy po rozświetlacz i nakładamy go na łuk brwiowy oraz kości policzkowe,
- pozostaje nam wyczesanie brwi, nałożenie cieni na powieki, narysowanie kreski przy pomocy eyelinera, wytuszowanie rzęs i spryskanie twarzy starannie dobranym utrwalaczem. Jeśli mamy taką potrzebę możemy również zastosować sztuczne rzęsy.
Jak widać wykonanie makijażu wieczorowego wymaga pewnych umiejętności, więc jeśli nie czujemy się na siłach, aby przystąpić do tego typu prac warto poszukać doświadczonej makijażystki. Na szczęście nie powinno to być dla nas absolutnie żadnym problemem. Przydatne okażą się też internetowe poradniki w formie video, z których możemy wyciągnąć wiele ciekawych wniosków i nauczyć się kilku trików.
Makijaż wieczorowy – krótkie podsumowanie
To odpowiedni czas na krótkie podsumowanie artykułu o makijażu wieczorowym. To makijaż, na który panie decydują się przed wieloma istotnymi uroczystościami, np. weselami, studniówkami, bankietami, balami i imprezami urodzinowymi. Podoba się zarówno młodszym, jak i dużo bardziej dojrzałym przedstawicielkom płci pięknej.
Makijaż wieczorowy wyróżnia się kilkoma cechami, a mianowicie wyrazistością, mnogością kolorów, większą swobodą i trwałością. Jest też odważniejszy i mocniejszy od makijażu, który towarzyszy nam na co dzień. Samodzielne wykonanie takiego makijażu oznacza dla nas duże oszczędności, ponieważ za wizytę u profesjonalnej makijażystki zapłacimy około 150-220 złotych.
Przed wykonaniem makijażu wieczorowego zbadajmy stan swojej skóry i sprawdźmy, z jakich kosmetyków nie powinniśmy korzystać (gdyż mogą wywoływać u nas reakcje alergiczne). Wśród niezbędnych kosmetyków do jego nałożenia znajdują się m.in.: puder, korektory, płyn micelarny, baza pod podkład, bronzer, róż, tusz do rzęs, pomadka, eyeliner, rozświetlacz, podkład, utrwalacz i kredka. Jeśli chodzi o przydatne akcesoria warto wymienić w tym miejscu np. szczoteczkę do brwi, pędzle (do brwi, cieni, ust, bronzera, podkładu, pudru, różu i korektora) oraz lusterko.
Przygotowanie skóry do wykonania wyjątkowego makijażu wieczorowego zacznijmy od jej oczyszczenia i nawilżenia (sprawdzi się maseczka nawilżająco-wygładzająca). Dobrym pomysłem będą też peelingi, kremy pod oczy i przemycie twarzy przy pomocy płynu micelarnego.
Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak wykonać makijaż wieczorowy krok po kroku musimy mieć świadomość tego, że na samym wstępie zabieramy się za oczyszczenie skóry i nałożenie bazy pod podkład (punktowo). Później sięgamy po korektor i tuszujemy nim niedoskonałości, a następnie wklepujemy podkład i nakładamy puder. Po wykonaniu tych czynności “do gry” wchodzi bronzer, który umieszczamy na czole, nosie, kościach policzkowych, żuchwie i podbródku. Na łuku brwiowym powinien pojawić się natomiast rozświetlacz. Pod koniec czeszemy brwi, nakładamy cień na powieki, rysujemy kreskę eyelinerem, przeprowadzamy tuszowanie rzęs i spryskujemy całość utrwalaczem.
Nie wierzę, jak bardzo ten artykuł ułatwił mi opanowanie sztuki wieczorowego makijażu! Dzięki niemu w końcu wiem, na co zwrócić uwagę, aby wyglądać olśniewająco na każdym przyjęciu.