e-Wizyta – czy można na niej zaznać fachowej pomocy psychologicznej?

e wizyta czy mozna na niej zaznac fachowej pomocy psychologicznej

Większość ludzi uważa, że e-Wizyta jest wygodniejsza, bardziej dostępna i tańsza niż terapia osobista. Oczywiście dla każdego inny aspekt odgrywa kluczową rolę. Dla kogoś istotne będzie opuszczenie swojego domu, zmienienie otoczenia i udanie się do gabinetu terapeuty. Z drugiej strony dla innych osób, możliwość odbycia terapii ze swojego bezpiecznego miejsca oraz nienarażanie się na dodatkowe zewnętrzne bodźce, jest niewyobrażalnym plusem.

Jakie korzyści wynikają z terapii prowadzonych w formie e-Wizyt?

  • Wygoda

Zamiast iść do gabinetu terapeuty, możesz wysyłać wiadomości tekstowe, czy głosowe lub rozmawiać w czasie rzeczywistym za pośrednictwem połączeń audio, lub wideo w zaciszu własnego domu. Wszystko to dzieje się w czasie, który najbardziej Ci odpowiada. Dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej lub mieszkających na obszarach wiejskich, świadczenie usług medycznych za pośrednictwem internetu, jest prawdziwym dobrodziejstwem.

  • Wybór terapeuty

W większości przypadków wybór osobistego terapeuty jest ograniczony Twoim miejscem zamieszkania. Dzięki terapii online możesz wybierać spośród setek wykwalifikowanych terapeutów, każdy z określoną specjalizacją, podejściem terapeutycznym, stylem komunikacji i harmonogramem. Daje to możliwości znalezienia odpowiedniego dla siebie specjalisty, który będzie w stanie w jak najlepszym stopniu pomóc.

  • Komunikacja

Możesz wybrać, co najbardziej Ci odpowiada: wiadomości tekstowe, wiadomości audio, połączenia głosowe lub wideo. Większość planów terapii online, obejmuje nieograniczoną liczbę wiadomości, dzięki czemu możesz w dowolnym momencie przekazywać specjaliście swoje myśli i uczucia.

  • Cena

e-Wizyta, pozwoli nam z pewnością zredukować koszty. Nie musimy już martwić się takimi kosztami jak paliwo, czy komunikacja miejska. Doradztwo online jest zazwyczaj znacznie tańsze niż terapia osobista.

Jaki terapeuta jest dla mnie odpowiedni?

Podobnie jak istnieją różne rodzaje terapii, istnieje wiele różnic między doradcami, terapeutami i lekarzami. Po zastanowieniu się i zobaczeniu, jakie problemy chcesz leczyć, możesz zacząć szukać odpowiedniego profesjonalisty.

Aby pomóc w podjęciu świadomej decyzji, oto przegląd kilku rodzajów specjalistów, którzy pomagają pacjentom dojść do pełni zdrowia psychicznego. Z usług każdego z nich możemy korzystać za pomocą e-Wizyt.

  • Psychiatra

Psychiatrzy to lekarze medycyny, którzy potrafią nie tylko diagnozować stany zdrowia psychicznego, ale także mogą włączyć do leczenia leki. Pacjenci często zgłaszają się do psychiatry w zaawansowanym stadium choroby, kiedy sama terapia nie zdaje egzaminu. Psychiatra ma pełne uprawnienia, aby wypisać nam e-Receptę lub zwolnienie lekarskie od pracy.

  • Psycholog

Psychologowie to certyfikowani profesjonaliści, którzy zapewniają terapię poprzez słuchanie oraz analizowanie Twoich zachowań, emocji i myśli. Udzielają informacji zwrotnych na temat naszego zachowania oraz emocji, uczą jak wzmacniać swoje mocne strony, a w jaki sposób zapanować nad naszymi słabościami.

  • Licencjonowany doradca zawodowy

W wielu przypadkach licencjonowani doradcy zawodowi mają wiele takich samych obowiązków, jak psychologowie kliniczni. Doradca zawodowy, to osoba, która pomoże w rozpoznaniu i analizie swoich mocnych oraz słabych stron. Dzięki niej dowiemy się o swoich głównych umiejętnościach, predyspozycjach i zainteresowaniach. Wspiera on nasze wybory edukacyjne i zawodowe oraz pomoże w ukierunkowaniu się na odpowiednią ścieżkę zawodową.

  • Licencjonowany terapeuta małżeństw i rodzin

Ta grupa specjalistów, może zarówno diagnozować problemy ze zdrowiem psychicznym, jak i leczyć je w kontekście relacji. Terapeuci pozwolą nam zrozumieć problemy w relacji mąż – żona, czy córka – mama. Taka terapia pozwoli zrozumieć nasze problemy oraz wraz z pomocą specjalisty będziemy w stanie opracować najlepszy sposób komunikowania się.

  • Licencjonowany kliniczny pracownik socjalny

Pomagają oni radzić sobie z problemami, traumą lub stratą. Problemami życiowymi, takimi jak bezdomność, uzależnienia i poważne wyzwania emocjonalne. Pracownik socjalny nigdy nie będzie oceniał swoich podopiecznych, jego wyborów, czy sytuacji życiowych. Chcą oni w jak najlepszy sposób pomóc wyjść na prostą swoim podopiecznym.

e-Wizyta, oferuje bardzo dużą dostępność i wygodę wszystkim pacjentom. Są jednak zaburzenia, gdzie fizyczny kontakt ze specjalistą jest rekomendowany. Obejmują one ciężkie zaburzenia psychiczne, zwłaszcza te, w których pacjenci są wysoce dysfunkcyjni lub stanowią zagrożenie dla siebie lub innych, Można do nich zaliczyć ciężką depresję, schizofrenię i inne choroby charakteryzujące się halucynacjami, silnymi urojeniami, lub agresywnymi, jak i antyspołecznymi zachowaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
iStock 1373153504

Czym wyróżniają się profesjonalne szczoteczki do rzęs?

Następny artykuł
iStock 1224483151

Karma dla kota junior — jak zapewnić pupilowi najlepsze jakości odżywianie w okresie wzrostu?

Powiązane artykuły