Press ESC to close

Aleksander Jasinowski

Ukończyłem studia psychologiczne, a na co dzień wykorzystuję wiedzę z psychologii w marketingu internetowym. Interesuje mnie rozwój osobisty, psychologia i kontemplacja. W wolnym czasie uwielbiam chodzić na spacery lub saunę, gdzie mogę medytować.

25 0

Czym się różni Psycholog od Psychiatry?

Czas czytania: < 1 minut Psycholog orzeka i wydaje opinie, natomiast psychiatra leczy zaburzenia i choroby psychiczne. Psycholog posiada tytuł magistra psychologii, natomiast Psychiatra ukończył sześcioletnie studia medyczne ze specjalizacją z psychiatrii.

474 1

Czym są pytania kartezjańskie?

Czas czytania: 2 minut Stare powiedzenie “nie wiem co robić” jest często spotykane. Ale nie jesteś sam! Szacuje się, że aż 75% ludzi zmaga się z podejmowaniem decyzji, a problem ten w niektórych przypadkach może prowadzić do depresji. Dobra wiadomość? Dzięki pytaniom kartezjańskim istnieją proste sposoby na wyjście z dylematu decyzyjnego.

1304 1

Czy warto studiować psychologię?

Czas czytania: 7 minut Studia psychologiczne to obecnie jeden z najbardziej obleganych kierunków na uniwersytetach. Wielu maturzystów, może zastanawiać się, czy warto studiować psychologię, jakie są…