Press ESC to close

Aleksander Jasinowski

Ukończyłem studia psychologiczne, a na co dzień wykorzystuję wiedzę z psychologii w marketingu internetowym. Interesuje mnie rozwój osobisty, psychologia i kontemplacja. W wolnym czasie uwielbiam chodzić na spacery lub saunę, gdzie mogę medytować.

91 0

ADHD u dorosłych

Czas czytania: 4 minut ADHD występuje w Międzynarodowej Klasyfikacji ICD-10 jako zaburzenie hiperkinetyczne. Dowiedz się, czym jest ADHD u dorosłych, czym się objawia oraz jak wygląda proces leczenia.

93 0

Kryzys wieku średniego

Czas czytania: 4 minut Czym jest kryzys wieku średniego i kogo może dotknąć? Przeczytaj o objawach i przyczynach kryzysu wieku średniego. Dowiedz się, jak można sobie z nim poradzić.

82 0

Czym jest miłość?

Czas czytania: 4 minut Poznaj różne rodzaje miłości. Miłość jest słowem, które nie ma prawdziwej definicji. Może być definiowana jako pożądanie seksualne, jako intensywne uczucie przywiązania do kogoś lub czegoś, jako zainteresowanie czymś, co sprawia przyjemność i wiele więcej!

99 0

Czego pragną mężczyźni?

Czas czytania: 4 minut Spojrzenie na to, czego pragną mężczyźni. Niezależnie od tego, czy szukają zrozumienia, seksu czy zaangażowania, mamy dla Ciebie odpowiedź.

100 0

Co to jest nocebo?

Czas czytania: 4 minut Termin “nocebo” pochodzi od łacińskiego słowa nocere, które oznacza “szkodzić”. Nocebo jest często wykorzystywane w badaniach naukowych, aby wykazać siłę negatywnego myślenia. W tym artykule omówimy, jak wygląda rzeczywisty efekt nocebo i jak wpływa on na życie ludzi.

95 0

Czym się różni Psycholog od Psychiatry?

Czas czytania: < 1 minut Psycholog orzeka i wydaje opinie, natomiast psychiatra leczy zaburzenia i choroby psychiczne. Psycholog posiada tytuł magistra psychologii, natomiast Psychiatra ukończył sześcioletnie studia medyczne ze specjalizacją z psychiatrii.

559 1

Pytania kartezjańskie od A do Z

Czas czytania: 2 minut Stare powiedzenie “nie wiem co robić” jest często spotykane. Ale nie jesteś sam! Szacuje się, że aż 75% ludzi zmaga się z podejmowaniem decyzji, a problem ten w niektórych przypadkach może prowadzić do depresji. Dobra wiadomość? Dzięki pytaniom kartezjańskim istnieją proste sposoby na wyjście z dylematu decyzyjnego.