Czas czytania: 2 minut

Potrzebujesz porady psychologa i chcesz zachować anonimowość? Zainteresowanie pomocą psychologiczną przez internet systematycznie wzrasta. W Polsce z pomocy psychologa korzysta regularnie około 1,5 miliona osób.

Według badań ARC Rynek i Opinia z 2017 roku, 15% obadanych deklaruje, że korzysta z pomocy psychologicznej w różnej formie, a w przyszłości odsetek ten może wzrosnąć nawet o 20%.

porady psychologiczne online zainteresowanie

Rozmowa z psychologiem online to coraz częstsza forma korzystania z porad psychologa. Rozwój techniki i dostęp do internetu, umożliwia korzystanie z pomocy psychologicznej online za pomocą czatu, maila lub przez telefon.

Specjaliści, którzy świadczą usługi pomocy psychologicznej, muszą mieć ukończone co najmniej 5-cio letnie studia magisterskie na kierunku psychologia.

Kto może skorzystać z usług psychologa online?

Porady psychologiczne online kierowane są do osób, które czują potrzebę rozmowy z psychologiem, potrzebują profesjonalnego wsparcia i chcą pozostać anonimowi.

Korzystanie z pomocy psychologa przez internet w żaden sposób nie ogranicza miejsce zamieszkania, często są to usługi 24h na dobę. Jeśli czujesz potrzebę, możesz porozmawiać z psychologiem na chacie lub przez telefon.

Najczęściej konsultacje psychologiczne online świadczone są dla osób z objawami depresji, problemami z uzależnieniem czy trudnością w relacjach z innymi. Osoby z zaburzeniami odżywiania, bólem emocjonalnym czy niskim poczuciem własnej wartości, również mogą skorzystać z porady psychologa online.

Każdy psycholog specjalizuje się w określonym obszarze i może pracować z różnymi pacjentami. Jeśli szukasz psychologa online, wybierz osobę z doświadczeniem w pracy w danej dziedzinie.

Gdzie szukać porady psychologa online?

Pomoc psychologiczna przez internet jest coraz bardziej powszechna, zatem znalezienie psychologa online nie będzie trudne. Jeśli chcesz skorzystać z porady psychologa przez internet wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce “pomoc psychologiczna online” lub “psycholog online”. Możesz też doprecyzować wpisując np. “porady psychologiczne przez telefon”. W internecie funkcjonuje Kryzysowy Telefon Zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia. Pod numerem +48 116 123, można uzyskać bezpłatne wsparcie psychologiczne w godzinach od 14 do 22.

Czy warto skorzystać z psychologa online?

Jeżeli znajdujesz się w kryzysowej sytuacji i natychmiast potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, to warto skorzystać z porady psychologa przez internet. Pierwszy kontakt z psychologiem, może być dla Ciebie trudny, ale pamiętaj, że psycholog to osoba, która chce Ci pomóc!

Jeśli sobie nie radzisz, warto spróbować i nie ma w tym nic złego. Po rozmowie z psychologiem online, dowiesz się czy potrzebujesz terapii stacjonarnej. Może okazać się, że wsparcie psychologiczne online w zupełności wystarczy.