1. Poczuj jedność z swymi bliskimi. Poczuj jak WIELKI jesteś. Nosisz w sobie mądrość wielu pokoleń. Nigdy nie jesteś SAM. Cały czas jesteś wspierany przez dusze swoich przodków. Otwórz się na ich mąsrość.
  2. Jesteś zbiorem dusz swoich krewnych. Jesteś ich kontynuacją. PRZYJMIJ ich naukę. Dąż do doskonałości. Odkrywaj siebie, obserwuj swoje wnętrze. Odpręż swoje ciało, wtedy przepłynie przez Ciebie ich moc.
  3. Puść wolno swoje myśli, każda z nich jest właściwa. KONTEMPLUJ ich znaczenie. Nie śpiesz się donikąd. Wprowadź w rytm swoje ciało, a nastroisz się na PRZESŁANIE. Obserwuj swoje myśli, mają Ci coś do powiedzenia.
  4. Zrozum istotę sprawy. Czego one chcą od Ciebie? O czym mówią? Słuchaj siebie. Tam znajduje się Twoja dusza. Nasze zmysły są TYLKO od postrzegania, nie od kreacji.
  5. Nie musisz panować nad sytuacją. Nic nie jest do opanowania. Nic nie jest do PRZEWIDZENIA. Wszystko się po prostu się wydarza, zgodnie z tym co POSTRZEGASZ.

-A, co mogę postrzegać?
-Wszystko co dzieje się w Twoim życiu.
-Jak mogę to kontrolować?
-Zmieniając swoją UWAGĘ.

-Czyli wystarczy tylko skupić swoją uwagę na czymś innym i to wszystko?
-Tak. Wszystko co jest WEWNĄTRZ Ciebie, jest skutkiem tego, jak postrzegasz ZMIANĘ.
-W takim razie nie muszę kontrolować swoich myśli?
-Nie. Myśli są skutkiem tego, co zaobserwowałeś.
-A co z emocjami?
-Są wskazówką.
-Wskazówką do czego?
-Do tego, czy jesteś na dobrej drodze.
-Więc, jeśli się boję to?
-To jest znak do zmiany.
-Rozwiń.

Wszelkie negatywne emocje, powstają przez:
1. Zaobserwowanie czegoś negatywnego.
2. Zaproszenie tego do siebie, poprzez skupienie swojej uwagi.
3. Uzależnienie.

-Jakie uzależnienie?
-UTOŻSAMIENIE się z czymś przez co to, uzyskuje władzę nad nami.
-Dziękuje. Czyli mam rozumieć, że jeśli oddamy temu władzę nad sobą, to będziemy się tego kurczowo trzymać, więc stanie się to to przyczyną naszego cierpienia?
-Tak. Będzie projektować na Tobie to, co sam projektujesz na świecie zewnętrznym. Czyli wszelkie negatywy i pozytywy. Z tym, że z czasem pragnąc mieć więcej kontroli nad tym (co ma nad nami władzę), zaczynamy kreować więcej niezadowolenia. W ten sposób rodzi się nienawiść. Jest nią brak kontroli na sobą i uzależnienie emocjonalne od reszty.

Nie da się niczego zmienić w swoim życiu, bez przyzwolenia na to. To znaczy, że nie zmienisz czegoś negatywnego w pozytywne, dopóki nie ODPUŚCISZ tamtego i nie zaczniesz skupiać się na czymś innym. To znaczy, że musisz OPUŚCIĆ ten stan, którego nie chcesz i zacząć skupiać się na tym, co preferujesz.

Więc, jeśli chcesz wiedzieć czy zwracasz uwagę na to, co jest właściwe w Twoim życiu, posłuchaj swoich myśli. Jeśli są nerwowe, złe czy destrukcyjne, odwróć od nich swoją uwagę (od tego co je powoduje). To do Ciebie NIE PASUJE. Zostaw to, nie ma co roztrząsać.

Po pewnym czasie, siły korygujące doprowadzą Cie znów do stanu neutralnego. Stąd będziesz mógł wybrać od nowa.

Jeśli odczuwasz pozytywne emocje, korzystną manifestację, przyjemny stan ducha, czy zdrową relację, UTRWALAJ TO. Czyli skupiaj na tym, więcej swojej uwagi. Wtedy rozkwitnie. Ale pamiętaj, nigdy się nie uzależniaj. Umysł zacznie realizować swój program kontroli. Po prostu doświadczaj i nie daj się sam w nie wciągnąć.

Jeśli próbujesz przejąć kontrolę nad swoimi myślami, to nie masz kontroli NAD SAMYM SOBĄ. Myśli są wolne. Są nie do przewidzenia, jeśli przerywasz swoją uważność. Możesz znać ich przyszłość, wtedy gdy poznasz ich wzorce. Czyli poznasz swoje przekonania i odkryjesz jakość własnych myśli i emocji. Twoim jedynym zadaniem jest OBSERWACJA tego co się dzieje i wybór tego co preferujesz. Myślenie zostaw dla mózgu. Dlatego, bo Ty dajesz mu  SYGNAŁ co ma odbierać, obserwując to.

Zwracaj uwagę na pozytywne rzeczy, wydarzenia itd. Myśli są Ci niepotrzebne. Są tylko do obserwacji SAMEGO SIEBIE. Tak, to po prostu postrzegasz i DEFINIUJESZ to co widzisz, na bazie czego budujesz własne PRZEKONANIA. Później je doświadczasz i tak w kółko. 😆 Tylko w chwili obecnej, możesz zmienić swój stan skupienia, i tylko w tej chwili, możesz zmienić swoje życie.