Wystarczy odruch, sygnał, sentencja, wyrażenie lub cokolwiek, żeby zacząć coś robić. Co to znaczy? Podążaj krok za krokiem, nie wyprzedzaj faktów. Działaj w chwili obecnej. Przyszłość nie jest z góry ustalona, to Ty sam ją kreujesz. Świadomie lub nie, tworzysz potencjał.

Tworzenie potencjału

Nie możesz doświadczać wszystkiego na raz. Rozwijaj się. Kontynuuj to, co co już zacząłeś. Bądź pewien tego, z jakim potencjałem masz DOCZYNIENIA. Ważne jest to, żebyś umiał przekształcać swoją energię według tego, co sam preferujesz. Jeśli coś Ci nie odpowiada, obróć to w żart.

Im mniej się czymś przejmujesz, tym mniej ważne jest to dla Ciebie. Przez to, ma nad Tobą mniejszą władzę i wpływ na Twoje życie.

Zamiast myśleć nad tym co masz zrobić, rób to co masz zamiar robić.

Każdy ma swoją prawdę. Każdy ma swój tunel rzezywistości. To co dla jednego jest prawdziwe, dla drugiego nie jest już tym samym. Zwracaj uwagę na to, jaki potencjał nadajesz swojemu życiu. Myśl co robisz. Upraszczaj swoje sprawy. Masz nieskończoność możliwości, by cokolwiek zrealizować.

Zapytaj siebie, jak czujesz się z tym co masz teraz. Następnie odpowiedz sobie na pytanie, jak możesz to ulepszyć. 

Przede wszystkim miej dystans, do tego co jest! Nie jesteś swoim umysłem. Ty go tylko posiadasz. Możesz obserwować siebie z boku i nadal uczestniczyć w kreacji. Wtedy będzie Ci o wiele łatwiej i skuteczniej, reagować na bieżące sprawy.