Jeśli zastanawiasz się jak zmienić swoje życie, spójrz na swoje otoczenie. Cały czas znajdujesz się w kręgach różnych ludzi np. w kręgu matek, w kręgu heteroseksualistów, w kręgu biznesmenów, w kręgu rodzinnym, w kręgu sportowym, w kręgu studentów, w kręgu intelektualistów, w kręgu pijących, w kręgu palących, w kręgu osób za aborcją, w kręgu osób podążających za rozwojem czy kręgu osób podążających za zmianą.

Wszystko jest zmianą

Zawsze możesz wszystko zmienić np. pracę, dom, samochód, dziewczynę, studia itd. Zacząć coś robić i rozglądać się za tym. Jak to odnajdziesz to tego dokonasz. Zawsze na miarę własnych możliwości. Bądź świadomy własnych możliwości, znaj swoją wartość i na co stać Cię w tej chwili, a co musisz odłożyć na potem i pracować na to żeby to osiągnąć.

Czyli musisz wiedzieć co powinieneś zrobić, żeby dostać się do tego co pragniesz, osiągnąć to, co musisz umieć, co musisz zdobyć, co zebrać, uzbierać, nauczyć się, żeby to czego pragniesz stało się prawdą, żeby stało się rzeczywistością. Jeśli wydaje Ci się, że coś wymaga więcej pracy, niż Ci się chce i masz ochoty, to zrób to co jest bliżej Ciebie i jest łatwiejsze do zrealizowania.

Idź do przodu, lepiej robić mniejsze kroki, niż stać w miejscu. Zacznij od tego co masz pod ręką, żeby zbudować to czego pragniesz. Każdego dnia dokładaj cegiełkę do zrealizowania swojej wizji. To kiedy stanie się właściwa, zdecydujesz gdy się sprawdzi. Kto wygrywa? Ten co się nie odzywa. Nie reaguje na pretensje innych, odwodzenie od celu, wyśmiewanie, dezaprobatę, brak wsparcia, nienawiść, pogarda, brak szacunku, olewanie.

Wciąż realizuje swój plan. Nie ważne jaki on jest dla innych. Ważne co on znaczy dla niego i co jest gotowy poświecić, aby go zrealizować lub coś zdobyć.

Kiedy zacząć realizować siebie?

Jeśli chcesz zbudować coś w przyszłości, bliższej lub dalszej, to zacznij budować to już teraz, z tym co masz w tej chwili. W ten sposób nie musisz się zapożyczać na przyszłość, bo zacząłeś działać już teraz. Taka swobodna realizacja celu nic nie kosztuje, wydaje się dla nas drobnostką, nie wymaga aż tyle wysiłku, pieniędzy, czasu i nakładu pracy, co wymagałaby gdybyśmy rozpoczęli coś później.

Jeśli za bardzo czegoś chcesz, to jest co raz ciężej. Im bardziej chcesz zrobić coś już teraz, a wymaga to więcej czasu, niż myślisz, że możesz na to poświecić, to sprawia Ci to ból. Tracisz siły witalne, dobre samopoczucie, zapał do pracy, zadowolenie z tego co robisz.

Spróbuj robić mniej, a lepiej. Zrób mniejszy krok, ale będziesz o jeden bliżej celu. Dostosuj swoje siły na zamiary. Rób to co twierdzisz, że jest możliwe.