Co to znaczy mieć pozytywne nastawienie? Zwykle nie mamy świadomości wagi tych słów. Nie jest to raczej infantylne obnoszenie się z dobrym samopoczuciem, czy naiwna wiara w to, że wszystko jest dla nas dobre i przyjazne. Mam na myśli raczej korzystne postrzeganie rzeczywistości. 

Zyski i straty

Nie tylko jednak w chwili obecnej, ale głównie jako wyjście poza horyzont percepcji zmysłów. Przeciwieństwem tego jest czarnowidztwo. Wielu z Was na pewno zetknęło się z taką sytuacją, kiedy zostaliście po prostu zdołowani przez czyjś światopogląd. Nie musiał być on nawet Waszym tworem. To nie ma znaczenia. Środowisko w jakim się obracasz, jest fizyczną reprezentacją Twoich projekcji mentalnych.

W każdej chwili swojego życia jesteśmy bezpośrednio połączeni ze wszystkim, na wielu wielu poziomach i płaszczyznach rzeczywistości. Każde przyszłe zdarzenie, klaruje się w przestrzeni wariantów na podstawie działania Prawa Rezonansu. To znaczy, że w każdej chwili naszego życia, wysyłamy i odbieramy informacje z i do naszego otoczenia. W jaki sposób powstaje przyszłe zdarzenie?

Przeszłość, przyszłość i teraźniejszość współistnieją równocześnie

Dla każdego z nas, może to równie dobrze znaczyć tyle co nic. Być może dlatego, że nasz mózg postrzega doświadczenia linearnie-opierając je na podstawie czasu. Pozwolę sobie jednak pokrótce przedstawić tę teorię na podstawie działania praw fizyki kwantowej. Jako dodatkową lekturę zamieszczam odnośnik do wpisu na temat kwantowego umysłu prof. Amita Goswami. Tworzenie zamiaru jest ściśle uzależnione od naszego stanu bycia, czyli jakości emocji które generujemy. W każdej chwili swojego życia podejmujemy decyzje, które w dużej mierze wychodzą z nas automatycznie. Ale czy aby na pewno?

Świadomość i nieświadomość

Wszystko to czego mamy świadomość w swoim życiu, jest naszym przekonaniem. Możemy jednak posiadać nieuświadomione wzorce zachowań, które zaczerpnęliśmy z dzieciństwa lub bliskiego otoczenia. Mózg nie odróżnia swoich doświadczeń od pozostałych. Oznacza to, że wszystko co obserwujemy jest jednocześnie czyimś i naszym doświadczeniem, które potem wprowadzane jest do naszej podświadomości np. w postaci nawyku.

Zobacz też: Kreowanie rzeczywistości – Jak tworzyć własną rzeczywistość?

Świadomość tego procesu, w moim przypadku pozwala na lepszą selektywność informacji i wspomaga uczenie się. Nasz mózg jest nieustannym rejestratorem, otaczającej nas rzeczywistości. Daje nam to świadectwo wolnej woli. Zawsze posiadamy wybór czy zmienić się lub dopasować do środowiska. Wracając do świadomości, jest ona tym co w nas odkryte. Cała reszta to nasze lęki, rzeczy których w sobie nie akceptujemy, jak i wszystko to o czym chcielibyśmy zapomnieć. Mówiąc krótko, nasze demony. A co się robi z demonami? Stawia się im czoło.

Jak stawić czoła własnym demonom?

Spróbuj jak najczęściej zwracać uwagę na swoje reakcje. Postaraj się poznać swoje negatywne cechy i emocje. To wszystko ma podłoże w tym, jak myślisz o sobie samym. Po to, by wygenerować jakąkolwiek zmienną, potrzebujemy do tego naszej świadomości. Zmienną jest myśl, jednak jak wspomniałem wcześniej i jak sami potrafimy zauważyć-myśli pojawiają się w naszym umyśle samoistnie. 

Wielu nauczycieli duchowych, mówi nam byśmy zwracali uwagę na własne myśli. To, że akurat w tej chwili nie są one adekwatne do tego czym się zajmujesz, wcale nie wyklucza ich znaczenia. Prawdopodobnie wygenerowałeś je wcześniej. W jaki sposób? Poprzez stworzenie definicji, gdyż właśnie do niej potrzebujemy naszych emocji i energii mentalnej umysłu.

Schemat tworzenia zamiaru

W momencie tworzenia zamiaru /wysłania informacji w przestrzeń, dociera ona do nieskończonego pola wariantów, które znajdują się w określonej przez świadomość (lub nie) przyszłości a następnie dopasowuje się do jakości obecnych tam wariantów/wersji rzeczywistości (Prawo rezonansu). Następnie owa informacja wraca do przeszłości (uprzedniej teraźniejszości), reagując bezpośrednio na teraźniejszość, czyli tworząc nowe zdarzenie.

Jeśli tworzysz zamiar, rób to w celu uzyskania korzystnego efektu swoich działań. *w celu uzyskania czegoś konkretnego, a nie z jakiegoś powodu np. złości. Twój stan emocjonalny /stan bycia ma wpływ na okoliczności w jakich się znajdujesz lub znajdziesz. 

Nawet najmniejsze cele są istotne. Brak oczekiwań wcale nie oznacza braku chęci. Jest to jedynie wewnętrzna Zgoda na działanie w wybranym przez nas kierunku.