Każdy ma własne rozwiązanie. To jak zaprogramujesz swoją intuicje, tam będzie Cię prowadzić. Ustal, jakie znaczenie mają dla Ciebie poszczególne sygnały. Reaguj na to zgodnie z samym sobą. To czego chcesz, jest tym czego pragniesz.

Wybieraj to, co jest zgodne z Twoją naturą. Działaj według własnych preferencji, upodobań i gustów. Kieruj się tym co czujesz, a jeśli nie wiesz co czujesz to poznaj siebie. Poznaj swoje reakcje, emocje, upodobania, możliwości rozwoju i sympatie. Zrozum ich znaczenie. Naucz się wybierać to, co jest dobre dla Ciebie.

Zanim zaczniesz, masz do przejścia długa drogę. Gdy zrozumiesz po co stało się coś w Twoim życiu zaczniesz działać według swoich upodobań, preferencji i talentów, które pomnożyłeś, aby zrobić to co chcesz z osiągniętą wiedzą.

Nauka na błędach kluczem do rozwoju

Doświadczenie uczy nas właściwych wyborów. Dąż do tego co jest zgodne z tobą, dlatego musisz poznać siebie i swoje nawyki, a następnie zdecyduj czy są Ci nadal potrzebne. Zmień to co uważasz za niesłuszne, nieprawdziwe i niezgodne z samym Tobą. Rozmawiaj ze sobą, a poznasz siebie i dowiesz się jakie są Twoje motywacje. Co Ci to daje? Czego oczekujesz w zamian?

Podążaj za tym co czujesz. To co jest dobre dla Ciebie, niekoniecznie może być dla kogoś innego. Twoje doświadczenie jest cenne, ponieważ pozwala na rozwój osobisty i uczy właściwych wyborów. Błędy, które popełniasz są nauką, dlatego nie bój się ich popełniać, by nauczyć się więcej o samym sobie.

Wyciągnij lekcje ze swoich doświadczeń. Twoje podejście jest najważniejsze. Życie zmienia się samo, według naszych preferencji, upodobań, odczuć, woli. To co wybierzesz, zależy od Ciebie i służy Twojemu rozwojowi. Nawet, jeśli jest ciężkie i boli to uczy tego, czego nie chcemy mieć w życiu.

Tylko pewna decyzja, może coś zmienić. Oderwij się od tego, co sprawia Ci przykrość, ból, zwątpienie czy smutek, ale dopiero wtedy, gdy znajdziesz na to rozwiązanie.

Nie bój się prosić o pomoc innych

Jeśli zależy Ci na zmianie czegoś, co nie może teraz nastąpić bez pomocy innych, zwróć się o radę, poproś o wskazówkę. Naucz się i nabierz doświadczenia od innych. Rozwiń swój potencjał, by osiągnąć to czego pragniesz. Naucz się to rozumieć tak, by komuś móc wytłumaczyć, a następnie zacznij to robić. Jeśli chcesz coś zmienić już teraz, bo czujesz, że tak powinno być, to wykonaj tą zmianę.

Zmień swoje nastawienie i zachowanie, co odmieni Twój charakter i odbiór przez inne osoby. Twoje życie się zmieni, bo zmienisz swoje zachowanie. Rób wszystko tak, jakby miało swój cel i dąż do jego realizacji. To co robisz, powinno Cie rozwijać i kształtować w określonym kierunku.

Wykorzystuj obecne narzędzia do budowy lepszego siebie. To, co jest w tej chwili ważne dla Ciebie, niedługo może się zmienić, bo tylko od Ciebie zależy, co jest Twoim ideałem, co jest Twoją ideą.

Możesz być kim zechcesz

Możesz być Sokratesem, tylko to pokaż. Możesz być muzykiem, możesz być sportowcem, żołnierzem, businessmanem, kierowcą, studentem, tylko to pokaż. Zacznij działać w tym kierunku, w którym czujesz się dobrze i rób to, co Cię rozwija na większą skalę.

Rozwijaj siebie i swoje idee, realizuj nowe pomysły. To, co czasem wydaje się trudne, może być naszym przeznaczeniem jeżeli dążymy do tego. Tam gdzie nie widzimy swojej okazji, znajduje się nasza przyszłość. To, czego unikamy lub sprawia nam trudność, jest najbliższe nam samym. Poznaj siebie i dąż do realizacji jednej idei, która Ci przyświeca.

Zobacz też: Jak zmienić swoje życie na lepsze? 

Naprawdę możesz z tego żyć, bo żyjesz tym na co dzień! Poświęć tylko trochę czasu na rozwój, ponieważ wszystko wymaga cierpliwości. Nabierz trochę dystansu do samego siebie i zwracaj uwagę na rezultaty. Nim się obejrzysz, zobaczysz to czego pragniesz – to jest manifestacja samego siebie, oświecenie, niepowtarzalność i nieskończoność, wieczność.

Niepozorna droga do prawdy

To co jest najbliżej nas, najlepiej odzwierciedla nasze pragnienia. Nawet jeśli wydaje się, że coś do siebie nie pasuje, ostatecznie i tak prowadzi Cię do odkrycia prawdy. Droga do niej może być niepozorna, ale każda tak naprawdę jest właściwa. Nie ma jednej drogi do prawdy, bo jest ich wiele i każdego dnia się z nimi zmierzamy.

Każda z nich prowadzi do większego poznania samego siebie. To jak praktykujesz swoje życie, jest odzwierciedleniem etapu na jakim się znajdujesz. O tym, ile masz drogi przed sobą, decydujesz Ty. Zawsze możesz szybciej się rozwijać i wyciągać naukę ze swoich doświadczeń. Możesz też ich nie rozumieć i walczyć z przeciwnościami losu. Każde doświadczenie jest potrzebne, ponieważ prowadzi nas do poznania samego siebie.

Jeśli czujesz, że możesz coś zmienić to zrób to teraz poprzez znalezienie rozwiązania lub podjęcie decyzji. Świat wymusi na Tobie reakcję i sprawdzi, czy naprawdę chcesz to zmienić. Bądź wytrwały i dąż do poznania siebie. Wszystko uczy nas samopoznania, a życie to sztuka wyborów. Rób mniej, a jednak więcej, co przełoży się na zwiększone efekty. Praktykuj różne możliwości rozwoju. Każda z nich przybliża Cię do celu.