Odpręż się. Nic nie jest pod kontrolą. :)

Działanie z poziomu lęku, kurczy nasze DNA, przez co blokuje nasz potencjał. Nie możesz doświadczać pozytywnych sytuacji, nie czując ich. Kiedy chcesz uchronić się przed czymś złym, automatycznie przyjmujesz postawę obronną. Więc, nie chroni Cie to przed samym SOBĄ. Natomiast jeśli czujesz się chroniony, to zmienia postać rzeczy.

Dzięki temu wprowadzasz się w stan bycia odpowiadający pozytywnej kreacji. Zostaw to co Ci nie służy. Nie MARTW się na zapas. To Cię tylko unieruchomi. Wcale nie znajdziesz odpowiedzi na coś, drążąc w kółko temat. Tak samo jak się przed tym nie ustrzeżesz. Lęk przed przyszłością, powoduje sprowadzenie na negatywne linie czasowe.

Natomiast zbytnie rozmyślanie na temat pozytywnej przyszłości, generuje oczekiwania, a w efekcie rozczarowanie. Nie ma uniwersalnej recepty na to, jak dobrze żyć, ponieważ każdy powinien raczej widzieć to, gdzie zaczyna przesadzać. Nie powiem Ci: „Żyj tu i teraz”, bo możesz to wziąć zbyt do siebie.
Wtedy możesz olać przyszłość i żyć chwilą, wszystko przepuszczając.

Mam na myśli, cieszyć się chwilą obecną. Wyciągać naukę z przeszłości i wprowadzać korzystne zmiany na przyszłość. 😉

Zobacz też:

2 komentarze

  1. Małgorzata Łach napisał(a):

    Czyli chodzi o to, żeby być bardziej świadomym. Nie tylko teraźniejszości, ale też jej połączeń z przeszłością i przyszłością? ^^

  2. Aleksander Jasinowski napisał(a):

    Pisząc o tym, wzmacniasz to. Brawo! 🙃 jeśli wspominasz cos teraz, to kontynuujesz to w chwili obecnej. Jeśli wspominasz czerpanie przyjemności z życia, kontynuujesz to i jednocześnie mozesz to usprawnić. 😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.